Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Adaptační kurz prvních ročníků SŠ

 

Rádi bychom se podělili o zážitky z adaptačního kurzu 1. ročníků střední školy.

 

Den 1. 

 

Dne 5. 9. 2018 jsme odjížděli na adaptační kurz v Podhradí u Ledče nad Sázavou.

Dopoledne jsme si hráli na“ reportéry“, kde jsme se dozvěděli důležité informace o našich spolužácích. Bylo zajímavé  poznat, kolik různých volnočasových aktivit a zájmů  mají naši budoucí spolužáci.

Po odpoledním klidu jsme měli společné odpoledne s třídou a hráli jsme hry, při kterých jsme se poznávali. Zajímavým zpestřením odpoledne byla i možnost jít do vyhřívaného bazénu. Po večeři jsme hráli kin-ball, který nám také pomohl k utužení kolektivu a někteří se vydali na krátký výlet na zříceninu.

 

Den 2.

 

Ve čtvrtek jsme strávili den s metodikem prevence Vítkem Hrbáčkem. Snažili jsme si mezi sebou vytvořit důvěru a zkoušeli jsme si naslouchat a vzájemně se poznávat. Hráli jsme opět různé hry např. „člověče, nezlob se v přírodě“. Odpoledne jsme společně skládali s 1. B příběh pomocí obrázků. Později jsme hráli v namíchaných skupinách hry.  Po večeři jsme si sedli k ohništi a opékali si buřty a došlo i na reflexi všech aktivit.  Jako vzpomínku jsme všichni dostali školní trička.

 

Den 3.

 

V den odjezdu jsme měli poslední možnost společně využít hřiště a utužit nová přátelství. Myslím, že nám to velmi pomohlo. Vztahy mezi oběma třídami jsou v klidu a bez hádek. Těšíme se na společné 4 roky.

Veliké díky patří paní  učitelce Svobodové,  Poláškové a Kolářové a panu učiteli  Makarovi.

 

Děkujeme za úžasné 3 dny. 

S láskou S 1. A 

Hamanová Petra, Tůmová Romana

 

 

 


Vydáno: 19.9.2018 14:51 | 
Přečteno: 758x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent