Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Cesta k Evropskému parlamentu do Štrasburku

Ve dnech 11.12. a 12.12.2019 jsem se já společně s dalšími 58 studenty naší střední školy vydala na poznávací zájezd do Štrasburku.

Po dlouhé cestě nás čekala první větší zastávka v německém Stuttgartu. Odpoledne jsme pokračovali směrem na francouzský Štrasburk. Přestože v průběhu cesty pršelo, počasí se umoudřilo a tak jsme se ještě večer vydali na prohlídku nádherně osvětleného centra tohoto malebnému městečka. Následovala cesta do hotelu, kde se všichni ubytovali.

 

Druhý den ráno po snídani, jsme se vydali na prohlídku budovy Evropského parlamentu, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o EU, jednotlivých orgánech EU, a úloze Evropského parlamentu.  Prohlédli jsme si jednací sál a Parlamentarium Simone Veilové.

 

Po prohlídce Evropského parlamentu jsme absolvovali komentovanou, hodinovou projížďku Štrasburkem s průvodkyní Melissou. Po projížďce nás čekala procházka Štrasburkem, kde jsme se rozdělili do dvou skupin s místními průvodci. Průvodci s námi prošli nádherné centrum Štrasburku. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o městě, viděli katedrálu Notre-Dame a užili si volný čas na vánočních trzích.

 

Pak nás čekala dlouhá cesta domů......

 

Tímto bych chtěla poděkovat paní učitelce Měšťánkové a paní učitelce Kolářové za tento úžasný výlet.

 

P. Hamanová

studentka S2.A


Vydáno: 18.12.2019 8:18 | 
Přečteno: 203x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent