Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Film 13 minut

Celá střední škola se na přelomu září vypravila do kina na film 13 minut od V. Klusáka z roku 2021. Film je zpracován jako dokument o autonehodách.

 

Divákům byli představeni viníci autonehod, kteří překročili maximální povolenou rychlost. V důsledku toho přišli o život nebo zůstali do konce života poznamenaní ostatní účastníci nehod. Herci mluvili s viníky, aby dokázali divákům co nejlépe přiblížit daný okamžik. Sami neohleduplní řidiči se zpovídali na kameru a vraceli se na konkrétní místa osudových okamžiků.

 

Na konci filmu herci scénu přehráli tak, jak by to vypadalo, kdyby nikdo maximální povolenou rychlost nepřekročil. Dokument byl poučný. Všichni muži litovali svého činu a některé příběhy byly obzvlášť smutné.

M. Kvasnicová

studentka S3C


Vydáno: 16.11.2022 12:20 | 
Přečteno: 324x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent