Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce

Jak se válčí s kilogramy?

Ve čtvrtek 23. června 2022 za třídou S3B dorazila až z daleké Olomouce studentka psychologie Magdalena Krátká a seznámila nás se svou vlastní cestou anorexií, orthorexií a záchvatovým přejídáním.

Na úvod nám představila nemoci jako takové a dále nás provedla svým několikaletým bojem s „neviditelnými“ poruchami příjmu potravy.

 

Během jejího vyprávění se posluchači dozvěděli o příčinách, které k onemocnění vedly, o průběhu nemoci a o následcích, které si nese do dnešních dnů. Svoje povídání doplnila obrázky ze všech fází její cesty a bez studu a bez zábran nám předala svůj příběh takový, jaký je.

 

Své nejhorší období, kdy vážila pouhých 38 kilo, sama popisuje takto: „Divila jsem se, že na mě všichni v termálech divně koukají a otáčejí se. Říkala jsem si v hlavě, jejda, oni zase vidí ten můj špek a asi jsem po tom obědě (5 lžičkách halušek) přibrala a jde to vidět. Ne. Oni se otáčeli za tou chodící kostrou, na které by se dala studovat anatomie.“

 

I přes takto náročné téma se beseda Válka s kilogramy nesla ve velmi příjemné atmosféře a my Magdaleně děkujeme, že za námi vážila tak dalekou cestu.

 

Pokud by Vás Magdalenin příběh zajímal více, neváhejte navštívit její Instagramový profil.

B. Sochorovská, A. Štěpánková

Studentky S3B


Vydáno: 29.6.2022 15:55 | 
Přečteno: 212x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent