Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce, akce

Kraje pro bezpečný internet 2018

Kraje pro bezpečný internet 2018

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 se zástupci naší školy v salonku primátora hl. města Prahy zúčastnili slavnostního vyhlašování výsledků soutěže Kraje pro bezpečný internet.

Již několik let za sebou patříme v Praze mezi nejlepší školy, které učí děti bezpečnému pohybu na internetu a ještě pak žáci dokáží svoje vědomosti zúročit při soutěži. I přes velké znevýhodnění žáků základní školy, kteří museli v rámci GDPR kromě odpovědí na otázky ze soutěžního kvízu zajistit i souhlas zákonných zástupců s účastí v soutěži, se nám to zase podařilo. V letošním roce sice nejsme první v Praze, ale i druhé místo je fantastickým úspěchem žáků naší základní i střední školy.

V jednotlivcích se umístila Tereza Mandátová z Z5A a Kateřina Bydžovská z S1B, které obdržely hodnotné ceny.

Děkujeme všem účastníkům soutěže a těšíme se na příští ročník, kdy se pokusíme navázat na úspěchy z předchozích let.

J. Kolářová

 

Ke konci roku 2018 jsem se na Škole Kavčí hory zúčastnila soutěže KPBI (Kraje pro bezpečný internet). Byl to internetový soutěžní kvíz ve kterém, jsem odpovídala na otázky týkající se bezpečnosti na internetu.

Kvízu se zúčastnilo 1465 studentů ze základních i středních škol. Z úspěšných účastníků jsem byla vylosována a byla jsem vyzvána abych se dostavila 17.1.2019 do Rezidence primátora hlavního města Prahy k převzetí jedné ze tří cen. Na předání jsem se dostavila společně se zástupkyní ředitelky Školy Kavčí hory PaedDr. Jaroslavou Kolářovou a paní učitelkou Mgr. Janou Královou.

Ceny předával regionální ředitel Microsoftu, dále zástupce firmy cz.nic, zástupce firmy Gordic a zástupci pražského magistrátu.

Bohužel jsme se nedočkali Pražského primátora, který se ze služebních důvodů omluvil a zastoupil ho proto jeho zástupce. Po obdržení cen pro nás bylo připraveno drobné občerstvení. Akce byla zajímavá a byl to pro mě příjemný podvečer.

K. Bydžovská


 


Vydáno: 8.2.2019 10:27 | 
Přečteno: 168x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent