Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Aktuálně, akce

Očima studentky - Jak zvládám 2. vlnu Covid-19?

Pro mě jako pro studenta to byl sen. Znovu budu doma, nemusím vstávat v 8 ráno a jet do školy, trávit tam 10 hodin, a potom ještě trávit čas nad učením doma… a potom, co jsme si na jaře zvykli, že hodiny máme párkrát za týden, bylo velké překvapení, kolik hodin online najednou nyní máme. Věřte mi, nebyl by to takový problém ve škole, kde jsme na to zvyklí, ale sedět za počítačem doma, kde hodiny neutíkají a láká nás tolik věcí, které můžeme místo toho dělat…

Sama za sebe můžu říct, že mi online výuka nijak nevadí, ale za to se vůbec netěším do školy. Jsem v předmaturitním ročníku, a i přesto, že je na přípravu maturitních otázek celkem brzo, mám tak polovinu už hotových. Online výuka mi dala možnost upravit si všechny resty z první vlny. Za to nevýhodou z online hodin jsou bolavá záda, časté bolesti hlavy a bolesti očí.

Doufám, že se to nějak zvládne a v co nejkratší době bude vše v normálu. Ale hlavní je abychom byli všichni zdraví a měli se rádi, to ostatní jsou pouhé maličkosti.

Možná jsme si každý říkali, že tuto situaci znovu zvládneme, ale opak je pravdou. Znovu jsme přišli o sociální kontakt, přišla nová a mnohem přísnější opatření, která v nás vyvolávají nepříjemné pocity. Je důležité, aby rodina trávila čas spolu, ale buďme upřímní, kolik z nás už by nejraději „vypadlo“ někam pryč s jinými lidmi než s rodinnými příslušníky. 

Pro zvládnutí této nelehké situace musíme dodržovat různá opatření, které tato doba vyžaduje.

Prosím, choďte ven, jen pokud je to nutné, ať se to týká nákupů potravin a léků, pobyt na čerstvém vzduchu nebo nezbytné cesty za rodinami. Omezte cestování v MHD a místo toho jděte někam do lesa či parku. Noste roušky, myjte si a dezinfikujte si ruce a další jiná opatření.

Snad to všichni ještě chvíli zvládneme bez zbytečných nervů, špatných pocitů a nepříjemných situací.

Petra Hamanová, S3A

 


Vydáno: 18.11.2020 17:23 | 
Přečteno: 756x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent