Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: akce

Vernisáž fotografií Matyldy Štajfové

V pondělí 27. 5. 2024 proběhla na naší škole vernisáž fotografií talentované studentky 2. ročníku SOŠ Matyldy Štajfové. Tato výjimečná událost představila sérii fotografií, které Matylda vytvořila během své charitativní cesty do africké Keni. Na této cestě doprovázela několik zástupců českých nadací, které se zaměřují na pomoc místním komunitám.

 

Matylda se do Keni vydala s cílem nejen pomáhat, ale také zdokumentovat krásy a realitu tamního života. Její fotografie zachycují široké spektrum témat, od radosti dětí ve školách, přes tvrdou práci dospělých až po přírodní scenérie. Každý snímek v sobě nese příběh a emoci, která diváka přenáší přímo do srdce Afriky.

 

Vernisáž se konala v prostorách naší školy a přilákala mnoho návštěvníků z řad studentů a učitelů. Vzácnými hosty byli rodiče Matyldy a účastnice keňského dobrodružství Lilia Khousnoutdinova a Olga Lounová. Návštěvníci měli možnost si nejen prohlédnout vystavené fotografie, ale také se dozvědět více o průběhu charitativní cesty.

 

Matyldina práce je nejen uměleckým přínosem, ale také inspirací pro nás všechny. Doufáme, že tato vernisáž bude jen jedním z mnoha kroků na její cestě k dalším úspěchům.

K. Měšťánková

 


Vydáno: 20.6.2024 9:51 | 
Přečteno: 83x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent