Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Kavky Environmental Challenge

Výzva první - ptačí - vyhodnocení

Během únorové výzvy jsme se více seznámili s ptačími druhy, které na zimu neodlétají. Pozorovali jsme je v přírodě, vyráběli pro ně různá krmítka a následně přikrmovali.

Do této naší první výzvy se zapojila řada tříd nejen ze základní, ale i z mateřské školy. Výzva se promítla do hodin výtvarné výchovy (kresby ptáky a krmítek a návrhy loga), pracovních činností (výroba krmítek, výroba ptáků z těsta), do výuky českého jazyka (slohové práce, atlas ptáků), výchovy ke zdraví (výroba krmítek), digitálních technologií (3D tisk krmítka z kukuřičného bioplastu) a samozřejmě toto téma nechybělo v hodinách prvouky, přírodovědy a přírodopisu, kde bylo zaměřeno zejména na seznámení s ptačími druhy (zde si můžete vyzkoušet kvíz https://kahoot.it/challenge/08946648?challenge-id=55266189-b7f7-4aaf-89df-10c6dead12f6_1614545602075).

K únorové Kavky Environmental Challenge se samozřejmě připojila také školní družina, která se tomuto tématu věnuje pravidelně.

Máme velkou radost, že jste se do výzvy zapojili i vy - rodiče se svými dětmi. Zaslali jste nám fotografie, které zachycují vaše krmítka a strávníky, kteří na ně přilétají. Nejčastěji to byla sýkorka koňadra a modřinka. Řada z Vás také pozorovala brhlíka, červenku nebo strakapouda. Některé fotografie byly pořízené i pomocí fotopastí. Vice fotografií a různých výtvorů naleznete na FB naší školy.

Děkujeme Vám, že jste se do výzvy zapojili a doufáme, že s námi budete pokračovat se stejným elánem do dalších výzev, třeba teď hned do té březnové – plastové.

J. Bartoš

 

 

 

 


Vydáno: 1.3.2021 17:36 | 
Přečteno: 179x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent