Kategorie: Ježci

Ježci - duben 2019

V březnu jsme prožívali krásné jarní téma s názvem "Jaro je tu, má zelená křidélka". Přivítali jsme jeho příchod, na který jsme se všichni už moc těšili. V rámci tohoto tematického celku a jeho části "Jaro v trávě a na zahradě" jsme si povídali o prvních jarních květinách a keřích. Poznávali jsme jejich názvy a také jsme si říkali, co vše potřebují ke svému růstu. Vyprávěli jsme si o změnách v přírodě, které děti pozorovaly na procházkách s rodiči, ale i u nás na školkové zahradě. Nevynechali jsme ani povídání o tom, jak se zvířátka a zejména ptáci připravují na jaro a příchod mláďátek. Připomněli jsme si, která zvířátka se probouzí ze zimního spánku a kteří ptáci k nám z teplých krajin přiletí.
Oslavili jsme první jarní den a rovnodennost a ukázali jsme si pomocí knížek a encyklopedií, co se vlastně v tuto dobu děje ve Vesmíru. Moc chválíme děti, které si donesly vlastní encyklopedie a knihy k tématu! Důkladně jsme si je s opatrností prohlédli a moc se nám líbily. Usmívající se
Vyráběli jsme v následujících dnech dáreček pro maminky a babičky k mezinárodnímu dni žen. Shlédli jsme také divadlo s názvem "Tučňákův výlet".
Tento měsíc proběhlo i poslední "zvykání na školu", kde se předškoláci připravovali na vstup do 1. tříd. A připravujeme se intenzivně i my v Ježcích pomocí pracovních listů, didaktických her. Procvičujeme si jemnou motoriku, číselnou řadu, předmatematické představy, rozeznávání písmenek a všechny dovednosti, které jsme se již naučili.
Na "světový den vody" si děti připomněly důležitost vody pro nás lidi a pro přírodu celkově. Vysvětlovali jsme si koloběh vody a zkoušeli jsme vyjmenovat nejrůznější vodní zdroje a rozdíly mezi nimi. Na oslavu tohoto dne jsme přišli oblečeni v modrých barvách a vybarvili jsme si hned s radostí tematickou omalovánku.
Konečně jsme společnými silami všech tříd odemkli školní zahradu a herní prvky pomocí básničky.

 

V dubnu nás čeká pokračování jarního tématu "K čemu jsou hnízda a pelíšky", kdy se budeme zabývat jednotlivými druhy zvířátek, pojmenování a správnému přiřazování mláďátek k jejich rodičům. V průběhu tohoto měsíce se můžeme těšit na akce: "Zdravě jím a zdravě spím", "Jaro dělá pokusy", divadélko s názvem "Ježibaba Kolobajzna slaví Velikonoce" a "Velikonoční dílničky s rodiči".
Oslavíme společně svátky jara - Velikonoce, kdy si připomeneme a vyzkoušíme tradice a zvyky, které se k tomuto období pojí. Dále budeme pozorovat a pečlivě se starat o klíčící rostlinky. Budeme výtvarně tvořit a naučíme se hezkou velikonoční koledu.
Všem předškolákům budeme držet palce až půjdou začátkem měsíce dubna k zápisu do 1. tříd! Usmívající se
V neposlední řadě je třeba připomenout, že nás čeká před Velikonocemi "Barevný týden a velikonoční tvoření" - přijdeme oblečeni v barvě daného dne (modré pondělí, šedé úterý, škaredá středa - ve žluté barvě, abychom se nemračili - a zelený čtvrtek.

 

Koleda: Velikonoční
Koleda, koleda jarní trávo,
ať je tady všechno zdrávo!

Koleda, koleda, travičko,
vyskoč aspoň maličko.

A pak ještě výš,
udělej nám skrýš.

Pro zajíčka, pro vajíčka,
i pro toho koledníčka,
co si pokoj nedá a vajíčka hledá!

Koleda, koleda jarní trávo,
ať je tady všechno zdrávo!Koleda, koleda, travičko,
vyskoč aspoň maličko.

A pak ještě výš,
udělej nám skrýš.

Pro zajíčka, pro vajíčka
i pro toho koledníčka,
co si pokoj nedá a vajíčka hledá!Zdroj: http://www.predskolaci.cz/koleda-koleda-jarni-travo/2155

Básnička: Jarní sluníčka
Sluníčko si češe vlasy,
v zahradách je plno krásy.
Všude kvetou jarní kvítka,
ty má ráda každá včelka.
Včelka sedá k petrklíči,
seínka už v zemi klíčí.

Písnička: Já mám koně, vraný koně
1. Já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí;
když já jim dám ovsa,
oni skáčou hopsa,
já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí.

2. Já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí:
dám-li já jim obroku,
oni skáčou do skoku,
já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí.

3. Já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí;
dám-li já jim jetele,
oni řehtaj vesele,
já mám koně, vraný koně,
to jsou koně mí.

 

 

print Formát pro tisk

Pro rodiče

Bakaláři - Škola Kavčí hory

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS