Kategorie: Ježci

Ježci - květen 2019

Začátkem dubna se naši předškoláci zúčastnili zápisu do 1. tříd základních škol. Všichni jsme jim drželi palce a i proto všichni dopadli výborně.
V dubnu jsme se ještě vrátili ke krásnému tématu „K čemu jsou hnízda a pelíšky“. Děti velice bavilo povídání o zvířátkách, rostlinkách i hmyzu. Pomohla nám celá řada knih, které si děti donesly. Pojmenovávali a poznávali jsme zvířátka i jejich mláďátka. Děti si vedly velice dobře. Měly také řadu vlastních zážitků z přírody, o které se podělily s ostatními spolužáky. Pro poznávání jarní přírody jsme využili i naší zahradu v mateřské škole. K poznávání ptáků, hmyzu, rostlin a stromů a i zajíčků, kteří nám po zahradě pobíhají.
Další zajímavé téma bylo „Zdravě jím a zdravě spím, ničeho se nebojím“. Sestavovali jsme všichni společně jídelníček ,aby byl pro naše tělo zdravý. Vyjmenovali jsme i potraviny, které našemu organismu neprospívají. Vše jsme spojili i s poznáváním různých druhů ovoce a zeleniny a ostatních potravin.
Téma „Jaro dělá pokusy“ nás zavedlo k tomu abychom si ukázali, jak se chovají semínka v zemi, jak klíčí a co všechno potřebují ke svému růstu.
Naším hlavním tématem byla oslava „Velikonočních svátků“, které jsou spojeny s příchodem jara a probuzení přírody. Připomněli jsme si jaké tradice i zvyky se udržují (koledování, barvení vajíček, pečení velikonočních dobrot, pletení pomlázek), významné dny jako je Velký pátek (neměli bychom prát prádlo a pracovat se zemí), Bílá sobota (zdobení vajíček, pletení pomlázky), Velikonoční neděle i pondělí.
Ve třídách  jsme malovali a vymalovávali obrázky s velikonoční tématikou a v pracovních listech jsme např. počítali ovečky, stříhali a nalepovali obrázky.
Byl vyhlášen barevný týden, kdy každý den měl určenou svou barvu a děti přišly oblečené v barvě každého dne. Ve středu si děti odnesly i velikonoční dárečky pro rodiče , které jsme společně vyrobili. V rámci těchto svátků nás také navštívilo divadlo s pohádkou „Ježibaba Kolobajzna slaví Velikonoce“. Konaly se také dílničky ve třídách, kdy si rodiče s dětmi přinesli vyfouklá vajíčka a společně je zdobili.
Po velikonočních prázdninách jsme se setkali až v úterý. Na tento den připadl  „Světový den knihy“ , který jsme si připomněli četbou různých pohádek a děti hádaly, o kterou pohádku se jedná. Každý nám řekl také něco o své oblíbené knize a jaké má knihy doma.
Koncem dubna se těšíme, že mezi nás přijdou čarodějnice „Čáry, máry, tlesky, plesky ať je mezi námi hezky“. Malé občerstvení vítáno a děti mohou přijít i v maskách.
Čeká nás také povídání o naší rodině a o jejích členech. Budeme poznávat místo kde žijeme, seznámíme se s Prahou i Českou republikou.

V měsíci květnu proběhnou i další společné akce:
Spolu s dětmi ze třídy „Zajíci“ navštívíme Českou televizi. Připravujeme se na významný den „Den matek“, budeme tvořit dárečky pro maminky a naučíme se básničku na besídku pro maminky. Proběhne fotografování naší třídy, napíšeme psaní sluníčku „Den slunce“, bude vyhlášen „Pyžámkový den“– kdy děti mohou přijít v pyžámkách. Zúčastníme se preventivního programu „Policie“.

 

Písnička:

Kočka leze dírou pes oknem, pes oknem,

nebude-li pršet nezmoknem, nebude-li pršet nezmoknem.

A když bude pršet zmokneme, zmokneme,

na sluníčku zase uschneme, na sluníčku zase uschneme.

 

Básnička:

Mamince

Spanilá jak růžička,

dala mi půl srdíčka.

Umí něžně pohladit,

v pravou chvíli poradit.

Jenom jednu každý má,

celý den se usmívá.

 

print Formát pro tisk

Pro rodiče

Bakaláři - Škola Kavčí hory

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS