Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - leden 2021

Po vánočních prázdninách jsme se začátkem měsíce ledna opět setkali ve třídě Ježečků. Společně jsme si ještě první den ve školce zavzpomínali na letošní Vánoce a vyprávěli si, jaké dárečky nám Ježíšek nadělil pod stromeček. Také jsme si povídali o tradici „Tří králů“ pomocí krátké pohádky a písničky. Rozloučili jsme se s vánočním obdobím a čekal nás lednový tematický celek „Vládne paní zima“.

Jsme moc rádi, že jsme si mohli užít i trochu snížku, který nám venku napadl. Děti moc bavilo stavění sněhuláků, koulování i bobování na zahradě MŠ. V ranním komunikačním kroužku jsme si nejdříve probrali téma „Zvířátka v zimě“. Popisovali jsme si obrázky na magnetických kartičkách a ukazovali si obrázky v dětských encyklopediích. Poznávali jsme také různé druhy ptáčků, které můžeme pozorovat i venku. Vysvětlili jsme si, že nám někteří ptáčci odlétají na zimu do teplých krajin. Na školní zahradě jim dopoledne děti nasypaly do krmítek i nějaké zobání. Druhým tématem byly „Zimní hry a sporty“. Děti vyprávěly, jaké zimní sporty znají a které ve volném čase dělají nebo by v budoucnu chtěly vyzkoušet. Také jsme si některé sporty a hry vyzkoušeli ve třídě. Například jsme napodobovali „lyžařský slalom“ nebo „koulovanou“ s míčky. Řekli jsme si také, co je důležité při sportech, jak být opatrní a předcházet úrazům apod. Poslední téma „Z pohádky do pohádky“ bylo pro děti velmi oblíbené. Každý namaloval nějakou oblíbenou pohádkovou postavu a ostatní hádaly, o koho se jedná a z jaké pohádky postava na obrázku je. Zahráli jsme si společně několik pohádkových her, hádali jsme znělky z večerníčků nebo si četly ukázky z pohádkových knih. V průběhu celého měsíce jsme si také opakovali něco z minulých týdnů, kdy jsme se učili základy počítání a abecedy. Také jsme si opakovali základy tvarů – vyrobili jsme si postavičky z barevných papírů, které se dětem moc povedly. Na fotky z ledna se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

 

Příští měsíc nám začíná nové pololetí, proto prosíme rodiče o dodání pomůcek – papírové a vlhčené kapesníky, lepidlo, barevný papír a určitě uvítáme i A4 papír nebo modelínu a vodové barvy. Předem moc děkujeme. Předchozí pololetí bylo vzhledem k epidemiologické situaci dost náročné. Bohužel v současné době nemůžeme slíbit na další pololetí nějaké veřejné akce nebo kroužky. Děkujeme za pochopení.

V únoru nás čeká nový tematický celek „Objevujeme svět kolem nás“. Budeme se učit hodiny, povídat si o vesmíru a planetách sluneční soustavy. Také nám děti poví, čím by chtěly být a jaké povolání znají. V polovině února se budeme těšit na maškarní dopoledne ve třídě. Poslední únorový týden budou probíhat jarní prázdniny – bude tedy omezený provoz v MŠ.

 

Děkujeme za spolupráci a přejeme hodně zdraví.

S pozdravem učitelky Ježečků,

Eva Folková a Hana Řeháčková

 

Říkanka: To je zima

To je zima, to to zebe,

Když padají vločky z nebe.

Obléknem si rukavice,

Bundy, šály i čepice.

Vyjdem mezi paneláky,

Budem stavět sněhuláky.


Básnička: Princezna

Princezna má krásné šaty,

Na ruce má prsten zlatý.

Korunku má na hlavičce,

Moc to sluší princezničce.

Dneska ráno brzy vstala,

Na zahradu pospíchala.

Zalít všechny kytičky,

Přitom zpívá písničky.

 

Pohádka: O veliké řepě

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS