Kategorie: Ježci

Ježci - prázdniny 2019

A máme tady poslední  měsíc v tomto školním roce a prázdniny se nám kvapem blíží. Všichni se na ně moc těšíme. Tématem tohoto měsíce bude „Léto je tu, hurá na prázdniny“, povíme si, co vidí Sluníčko z oblohy a kam pojedeme na prázdniny. Připomeneme si i některá možná nebezpečí při letních hrách a jak se před nimi chránit. Budeme si povídat o místech kam děti o prázdninách pojedou.

Koncem května jsme se ještě vrátili k přírodě a věnovali jsme se poznávání života včeliček. Proběhl  u nás „Ekologický program – Včelí království“. Děti vyprávěly o tom, co o včeličkách již vědí a také se pokoušely najít rozdíly mezi pohádkovou včelkou Májou a opravdovou včeličkou. Dozvěděly se, kdo všechno obývá včelí úl a co která včelička má na starosti a jak pracují. Seznámily se také s prací včelaře a mohly si vyzkoušet oblečení a pracovní pomůcky, které používá. Nakonec si mohly prohlédnout opravdové živé včeličky.

Besídka pro maminky se nám také zdařila. Děti krásně zpívaly a recitovaly a nakonec předaly maminkám vlastnoručně vyrobené dárečky. Bylo moc hezké, že k nám do třídy Ježečků přišlo opravdu hodně rodičů.

V květnu se děti také vyfotily na památku tohoto školního roku.

Měsíc červen jsme zahájili dopoledním „Bubnováním“, kterého se postupně zúčastnily všechny děti mateřské školy. Každé dítě mělo svůj bubínek a podle pokynů pana učitele si vyzkoušely různé bubnování. Bavilo je to a byly spokojené. Odpoledne proběhla další akce „Zahradní slavnost“. Organizaci této akce si vzala na starost část rodičů a opravdu se povedla. Děti měly k dispozici mapky a pracovní listy a spolu s rodiči plnily jednotlivé úkoly. Samozřejmě zde byla možnost občerstvení.   

V 16 hodin jsme se slavnostně rozloučili s předškoláky, kteří odcházejí z naší MŠ do základní školy.  Pro vzpomínku jim byla předána kniha s věnováním a připínací placka se jménem. Od Ježečků nám odejde 5 dětí.  Odpoledne se velice vydařilo a všichni byli spokojeni.   

Další zdařilou akcí byl  preventivní program policie pro bezpečné chování . Navštívil nás pan policista a poutavě dětem vyprávěl o práci policie. Druhá část byla pro předškolní děti s ukázkou základů vyšetřování. Všichni dostali obrázky a omalovánky.  Předškoláci měli možnost navštívit také stanici  Hasičů u ČT. Prohlédli si hasičské auto, jeho vybavení i kabinu. Vyzkoušeli si helmy a oblečení v  kterém hasiči jezdí na akce. Vzhledem k tomu, že bylo veliké horko, největší nadšení proběhlo při pokropení vodou z hadice. J

Snažíme se být s dětmi co nejvíce na zahradě MŠ a v tomto velkém horku mají děti možnost využívat mlhoviště  na zahradě, kde se mohou ochladit.

17.6. jsme si připomněli „Den otců“ a protože jsme chtěli udělat radost i tatínkům, vytvořily děti dárečky i pro ně.

Koncem měsíce nás čeká ještě „Preventivní program – prevence proti úrazům“, kterého se zúčastní všechny třídy naší mateřské školy.  

28.6. končíme tento školní rok a všem dětem, které odcházejí do základní školy přejeme hodně štěstí a úspěchů a zároveň se těšíme na nové děti, které k nám přijdou v září Usmívající se.

Eva a Hanka      

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS