Kategorie: Krtci

Krtci - březen 2019

Jak jsme se měli v únoru? Konečně jsme si užili sněhu a bobovali na sídlištním kopečku. Po týdnu jarních prázdnin nám děti vyprávěly, jaká dobrodružství prožily. Děti, které nebyly na jarních prázdninách, vyráběly ve školce na svátek svatého Valentýna srdce z lásky. Naposledy jsme se zúčastnili akce „Vítání občánků“ na radnici v Táborské ulici. Také nás potěšilo divadelní představení „Jak na obra“. Připomněli jsme si Den mateřského jazyka, oslavili narozeniny a svátky dětí v krtcích. Proběhla ukázková hodina tanečků, a pokud se bude rodičům vedení kroužku líbit a přihlásí se dostatek dětí, bude kroužek probíhat vždy ve středu od 16ti hodin. Jako poslední a netrpělivě očekávaná akce byl Masopust ve školce. Děti se radovaly ze zajímavých kostýmů, tančily, soutěžily a dobře se bavily i si pochutnávaly na drobném občerstvení, za které rodičům děkujeme, jakož i za nápadité kostýmy, které dětem připravili.

Zodpovědně se připravujeme k zápisům do prvních tříd, především se zaměřujeme na soustředění pozornosti - poslouchat pohádku, umět krátce převyprávět slyšené, nakreslit podle vyprávění obrázek, rozpoznat, pojmenovat a nakreslit jednoduchý geometrický obrazec, napodobit předkreslený tvar. Orientovat se v prostoru a čase, spolupracovat s vrstevníky a přiměřeně komunikovat s dospělými. Správně mluvit, vyslovovat, nezaměňovat hlásky. Orientovat se v číselné řadě do deseti. Správně držet psací a kreslící potřeby. Umět provést jednoduché tělovýchovné cviky podle slovního pokynu, rozpoznat známou písničku podle melodie atd... Většina dětí má povědomí o tom, jaké mají jejich rodiče povolání, i představu, čím by sami chtěly být.

Podpořte i vy své děti před zápisem do první třídy, kladně je motivujte a dodávejte jim potřebné sebevědomí.

Březen u krtků
Dokončujeme tematický celek „Objevujeme svět kolem nás“, a to okruhem „Země a vesmír“. Otevřeme nový tematický celek „Jaro je tu, má zelená křidélka“ a to jeho okruhy „Jaro v trávě a na zahradě“ a „K čemu jsou hnízda a pelíšky“.

Ve školce proběhne preventivní program VZP „Vzpoura úrazům“. Čeká nás návštěva v České televizi, výroba kytiček pro maminky a babičky k MDŽ, divadelní představení. Připomeneme si první jarní den a Světový den vody. Zúčastníme se výtvarné soutěže „Já reportér – co se děje v lese“. Již se nemůžeme dočkat, až odemkneme školkovou zahradu jarním klíčem a budeme moci po zimní revizi zase používat všechny venkovní hrací prvky.

Děkujeme, že jsme si mohli z fondu Klubu rodičů do tříd pořídit nové cvičební pomůcky (balanční čočky, válce, masážní podložku pro stimulaci reflexních zón chodidel, obruče a terapeutický padák) a již se moc těšíme, jak vše postupně vyzkoušíme. Ještě bychom uvítali malé barevné overbaly na cvičení, takže pokud by někteří rodiče tímto chtěli naši třídu podpořit, budeme velmi rádi.

Prosíme rodiče (i na druhé pololetí) o kapesníky v krabici, balíčkách i vlhčené ubrousky a lepidlo Kores - střední velikosi pro děti. Děkujeme!Usmívající se

 

Básnička: Přišlo jaro

Přišlo jaro za sluníčkem, zem otvírá zlatým klíčkem

Všechno se raduje, zpívá a notuje, jaro vítá.

První roste sněženka, malá, bílá květinka

Druhý zase petrklíček, nese s sebou zlatý klíček.

Fialinka voňavá hezkou vůni rozdává

Pampeliška střapatá celá je jak ze zlata

 

Písnička: Jaro

//: Jaro, jaro, jaro už je tu ://

Sníh se mění na sněženky

slunce sype z peněženky

//: na zem tisíc zlatých dukátů ://

 

//: Jaro, jaro, zima už je pryč ://

Včela létá na poupata

vlaštovička od hor chvátá

//: v zobáčku nám nese petrklíč ://

 

Hra: Hra se sluníčkem a obláčkem (padák)

Děti drží padák kolem dokola a na něj položí míč jako Sluníčko. Nejprve Sluníčko pohoupeme – různé natáčení a naklápění padáku – nesmí nám spadnout z obláčku. Později si chce Sluníčko zaskákat – snaha rozhýbat padák tak, aby míč na padáku poskakoval, ale nespadl na zem

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS