Kategorie: Krtci

Krtci - duben 2019

Jak jsme se měli v březnu? Bylo toho hodně, co jsme zažili. Hned na začátku měsíce k nám do školky, v rámci akce „Vzpoura úrazům“, přijeli dva vozíčkáři a my jsme se od nich dozvěděli spoustu zajímavých věcí. Do této doby jsme vlastně pořádně nevěděli, jak správně nabídnout svoji pomoc a jak je obtížné s vozíkem manipulovat. Ale užili jsme si při tom i spoustu legrace, dokonce nás na vozíčkách i svezli!
Hned další týden jsme byli na prohlídce prostor České televize a to vám musíme povědět, že tam se nám moc líbilo! Dokonce jsme mohli i chvilku koukat na natáčení jarní Kouzelné školky s Jitkou a Fanynkou.
V březnu jsme společně oslavili narozeniny hned čtyř kamarádek. Také jsme se těšili, jak popřejeme k mezinárodnímu dni žen svým maminkám, babičkám, tetám, sestrám... Naučili jsme se pro ně básničku a vyrobili krásné srdíčko na kterém jsme si vyzkoušeli novou techniku stáčení papíru.
V tomto měsíci se nám otevřel kroužek tanečků a bruslení na In-line bruslích a dále k nám přijelo divadlo a zahrálo nám příběh „Tučňákův výlet“.
Hned druhý den jsme se radovali z prvního jarního dne a z odemčení školkové zahrady po zimě. Ale to nebylo jen tak! Museli jsme - my krtci, ježci, myšky i zajíčkové - zopakovat kouzelné zaříkadlo a otočit jarním klíčem, aby se zahrádka odemkla a mohly začít růst první jarní kvítky, rašit listí. Také jsme konečně probudili po zimě naše zahradní prvky. Sotva jak jsme si zopakovali, jak se na nich bezpečně chovat, tak jsme si je běželi vyzkoušet. To bylo najednou výskotu po celé zahradě. A když už jsme tu zahrádku odemkli, všimli jsme si, že máme u krtků úplně zaplevelená kamenná koryta. Rychle jsme vymysleli, že by to v nich slušelo jarním kytičkám, na nic jsme nečekali, pustili se do pletí plevele a připravili měkké pelíšky pro křehké jarní kytičky. Moc děkujeme rodičům, že nás podpořili, protože teď se každý den těšíme z našich krásných, barevných kytiček. Ještě se chytáme vysévat semínka ředkviček, pažitky a petržele – to abychom měli přilepšení k obědům ve školce.
Ke světovému dni vody jsme si připomněli důležitost vody pro nás všechny, zahráli jsme si hry a vyrobili si své vodní světy. Za domácí úkol jsme měli složit z papíru doma za pomoci rodičů loďky, které jsme si na své „vody“ připevnili a teď s nimi máme vyzdobenou třídu.
My učitelky, děkujeme velice za podporu našich činností s dětmi. A také vám moc děkujeme za květiny ke Dni učitelů a vaše milá slova. Přejeme vám všem hezký konec března a ještě krásnější začátek dubna.

 

V dubnu u krtků pokračujeme v tematickém celku „Jaro je tu, má zelená křidélka“ a to okruhem „ K čemu jsou hnízda a pelíšky“ a „Svátky jara- Velikonoce“. Celou dobu si ve školce povídáme nejen o jaru, vyrábíme si jarní výzdobu, učíme se básničky, opakujeme písničky a básničky vztahující se k tomuto období a učíme se nové, ale také se připravujeme na dvě velká dobrodružství, což bude zápis do školy a náš odjezd na školku v přírodě.
Už se nám to nezadržitelně blíží, ale dobrá zpráva je, že se na obojí všichni těšíme. Nejprve nás čeká zápis, ale toho se vůbec nebojíme, jsme na něj všichni dobře připraveni. Výřečnost všech je až nadprůměrná, nikdo se nestydí a za svými znalostmi a dovednostmi si stojí. Určitě z nás budou mít ve škole radost.
Školka v přírodě - to už je jiná věc. Někteří z nás pojedou poprvé na tak dlouhou dobu pryč bez podpory rodičů. Ale není se čeho bát - paní učitelky vídáme každý den, někdy jsme spolu i deset hodin denně, takže se už dobře známe. A být společně s kamarády takhle daleko od domova, to je pro předškoláka ta správná výzva. Stejně si myslíme, že nejvíc se bude stýskat našim rodičům a tak si říkáme, že jim pošleme hezký obrázek, abychom je trochu utěšili. Usmívající se
Až se vrátíme, ani se nestačíme pořádně rozkoukat a budou tu Velikonoce. Těsně před nimi se všichni sejdeme ve školce na Velikonoční dílničky, a to u krtků a ježků v dolních třídách, abychom si společně vytvořili něco hezkého na motivy jara a jarních svátků. Protože je do tříd vstup jen s rodiči (pro společné tvoření), budeme doufat, že nebudeme ve spojených třídách moc dlouho čekat na vyzvednutí. Celý týden před Velikonocemi se chystáme chodit v barvách dne (Modré pondělí, šedivé úterý, škaredá- žlutá středa, zelený čtvrtek).
Po Velikonocích oslavíme Den Země a Světový den knihy máme v plánu navštívit knihovnu. Tak to se už také moc těšíme.
Celý měsíc zakončíme čarodějnickým rejem na zahradě školky. Určitě si vezmeme masky, abychom celou akci „Čáry, máry, třesky, plesky – ať je mezi námi hezky“ čarodějnickým zaklínadlem pořádně očarovali. Také k nám má zase přijet divadlo (divadelní představení o Ježibabě Kolobajzně).
A budeme si hrát, sportovat, učit se, zpívat, tancovat, říkanky a básničky říkat, kreslit a malovat a kytičky zalévat a hezkého počasí co nejvíce venku si užívat!

Prosíme o roličky od toaletních papírů a utěrek, kulaté krabičky od sýra a žlutá plastová víčka na jarní tvoření.

Děkujeme a přejeme vám krásný měsíc duben!                           

 

Básnička: Koťata

Bum, bum, bum, bum, bum

koťat plný dům

Kde se vzala, tu se vzala

z košíku se vysypala!

Jak jim sluší černé uši

černá tlamička

bílá od mlíčka J

 

Písnička: Maličká su

Maličká su

husy pasu

tancovala bych já

až se třasu

Třeba su já malušenká

//: přece mě má ráda má maměnka ://

 

PH: Na zaječí pelíšky

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS