Kategorie: Myšky

Myšky - květen 2019

Začátek dubna jsme přivítaly s humorem a pověděly jsme si několik nápadů na aprílové žertíky. Také jsme si povídaly jaký humor je vhodný a jaký nevhodný.  2. 4. proběhlo tematické dopoledne na třídách s názvem „Zdravě jím a zdravě spím, ničeho se nebojím“ oživily jsme si znalosti o důležitosti zdraví nejen našeho, ale i celé naší planety Země. Také naší školku navštívila německá delegace, která se přišla podívat na dopolední  program dětí. Děti byly moc šikovné a s radostí jim ukázaly, co všechno umí. 

 Povídaly jsme si o velikonočních zvycích a tradicích. Děti malovaly vajíčka vyfouklá i polystyrenová, zasely si osení, které pravidelně zalévaly, a netrpělivě čekaly až jim začne klíčit. Po neděli je ve školce čekalo velké překvapení  J Všechny květináčky se zazelenaly a děti si je mohly dozdobit a odnést domů. Dále nechyběly pohybové, pracovní, výtvarné,hudební, estetické, námětové  činnosti  a to vše s velikonoční tematikou. V polovině měsíce si rodiče s dětmi mohli přijít namalovat velikonoční  vajíčka do odpolední dílničky. Také jsme si užily barevný týden před Velikonocemi. Moc děkujeme rodičům za spolupráci, že nezapomněli dětem dát barevné oblečení. Nechybělo ani divadlo  s pohádkou: „ Ježibaba Kolobajzna  slaví  Velikonoce“. Dětem se představení moc líbilo.  Z velikonočních prázdnin se děti vrátily s novými zážitky, o které se s ostatními chtěly krátkým vyprávěním podělit. Ke konci měsíce jsme  si připomněly Světový den knihy. Děti se zájmem povídaly jaké mají doma knížky a která je jejich nejoblíbenější, jaký je rozdíl mezi knihovnou a knihkupectvím, k čemu slouží knížky, jak se správně chovat ke knížkám , co by se stalo, kdyby všechny knížky ze světa zmizely atd.. Nakonec si děti vyrobily záložku do knihy. Poslední dubnový den se konal tradiční „ Čarodějnický slet“. Děti se převlékly za čarodějnice, čaroděje, zatančily si a zasoutěžily, celý den panovala prima nálada. Děkujeme rodičům za milé pohoštění pro jejich ratolesti.Usmívající se

 

Květnové období začneme novým tematickým celkem : „Vím, kam patřím“, který bude rozdělen do tří podtémat:

1)      Praha, město, kde žiji - budeme porovnávat město a vesnici. Povídat si o Praze(historie, památky, doprava, kultura..). Děti si mohou přinést obrázky, knihy, pohledy, fotky města Prahy.

2)      Tady jsem doma - upevníme si znalosti o účelu jednotlivých místností v bytě či domě. U starších dětí budeme procvičovat adresu, kde děti bydlí. Děti si do MŠ mohou přinést svou oblíbenou hračku z domova.

3)      Moje rodina - budeme si povídat o rodině, jejich členech a vzájemných vztazích. Děti si mohou přinést rodinné fotografie na ukázku.

 

V květnu budeme také  psát sluníčku, čeká nás program Včelí království, tradiční jarní fotografování  dětí, exkurze do ČT, připravovat překvapení pro maminky k jejich svátku a jako vždy pohybové, pracovní, výtvarné,rozumové, estetické činnosti chybět nebudou.

 

Přejeme Vám květnové dny plné sluníčka Usmívající se

Mirka a Jana

 

ŘÍKÁME SI:

„Už je tady květen, ozdobil se květem“

Básnička:

Moje rodina

Ze všeho mám nejraději,

když se máma s tátou smějí.

Mám je rád a oni mě,

patříme si vzájemně.

 

Písnička:

Na tom pražským mostě

Na tom pražským mostě rozmarýnka roste,

/:žádný jí tam nezalívá, ona neporoste.:/

Až já tudy půjdu, zalívat ji budu,

/:jestli se mně zazelená, já ji trhat budu.:/

 

Rozpočítadlo:

Liška, šiška,pampeliška, zabloudila v lese myška.

Ten, ten, ten, vyvede ji ven.

 

Pohybové hry:

„Voda, oheň, blesk“

„Na kukačku“

 

print Formát pro tisk

Pro rodiče

Bakaláři - Škola Kavčí hory

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS