Kategorie: Myšky

Myšky - leden 2018

Měsíc prosinec probíhal v naší mateřské škole jako vždy ve znamení adventu, příprav na dětmi tolik očekávaný Štědrý den. Vánoční svátky jsme si přiblížili povídáním si o zvycích, které svátky provází, koledami, vánočním vyráběním, kreslením, vánočními přáníčky, připravovali jsme se na vánoční trhy. 1. 12. jsme se společně sešli u tradičního rozsvěcení vánočního stromu na naší zahradě, který si děti ozdobily svými ozdobičkami z domova a zazpívaly známé koledy. Také v tento den probíhala charitativní akce "Děti dětem"( sbírka především hygienických potřeb pro děti ) moc děkujeme rodičům, kteří přispěli svou účastí. 4. 12. jsme si povídali o zvycích, které se vážou k svátku sv. Barbory. Barborka od Barunky nám dělala radost až do vánočních prázdnin. Děti ji pozorovaly jak nám v teple postupně rozkvétá. V úterý 5.12.nás chvilku po dopolední svačině přišel navštívit Mikuláš s čerty a andělem. Děti pro ně měly připravenou písničku s pohybem "Čertíku Bertíku". Za velkou statečnost dostaly děti od Mikuláše kalendář plný čokoládiček. Také jsme mezi nás přivítali nového chlapečka.Ve středu 13. 12. nás v dopoledních hodinách čekala vánoční nadílka na třídách. Radost dětí pod naším stromečkem byla opravdová a neopakovatelná. Rozzářené dětské oči, rozbalování nových hraček, slavnostní tabule, ochutnávka cukroví a jiných dobrot to vše doprovázené poslechem vánočních koled a příjemné třídní atmosféry. Po odpolední svačině bylo pro děti připraveno divadélko "O veselém vánočním stromečku" a poté následovaly vánoční trhy na kterých se děti pochlubily svými výrobky a krátkým vystoupením. I přes slabou účast kvůli zvýšené nemocnosti se děti držely statečně. Současně s trhy probíhala také již zmíněná charitativní akce s názvem "Pečeme pro Petera", jejíž výtěžek byl použit jako finanční podpora pro keňského studenta Petera a další výtěžek z vánočních trhů bude využit na nákup výtvarných potřeb pro MŠ. Pohádkou a překážkovou cestou jsme zakončili poslední akci pro děti v tomto měsíci, která se jmenovala ,,Cesta do Betléma“.

 

Měsíc leden 2018 bude probíhat v mateřské škole ve znamení zimy. Budeme netrpělivě vyhlížet sníh a těšit se na zimní radovánky. Čeká nás povídání o znacích zimy, počasí, přírodních jevech a zimních sportech. Nezapomeneme doplňovat zrníčka do nových krmítek pro ptáčky na naší školní zahrádce a povídat si o životě ptáků a zvířat v zimě. Začátkem měsíce přivítáme do našeho kolektivu dalšího nového chlapečka.

A na jaké akce se můžeme v lednu těšit? Usmívající se

5.1. nás čeká dopolední povídání ,poslech koledy a zpívání : ,,My tři králové“

10.1. dopolední akce: ,, Bude zima bude mráz“

17.1. přivítáme v naší školce pejska Rozárku, která má pro nás připravený primárně preventivní program proti napadení psem

23.1.dopolední akce na třídách: ,,Ve zdravém těle zdravý duch“ ( otužování, oblékání , sportování v zimním období)

Čekají nás básničky, písničky, pohybové hry,výtvarné i pracovní činnosti, které se vztahují k tomuto období

 

Básnička: Vrána

Vráno, vráno, poleť k nám

já ti něco nachystám

Trochu hrachu

trochu krup

Vráno, vráno

dupy, dup

 

Písnička: Sněží

Sněží, sněží,

mráz kolem běží.

Zima je kočičce,

hřbet se jí ježí.

Fouká, fouká,

bílá je louka.

Zima je pejskovi,

ke kamnům kouká.

 

Pohybová hra: "Na velké a malé ptáčky", "Koulovaná"

 

Vaše paní učitelky Jaruška a Mirka

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS