Kategorie: Myšky

Myšky - listopad 2017

Měsíc říjen probíhal v naší MŠ ve znamení podzimu.

Zabývali jsme se tematickým okruhem na zahradě, na poli, v lese. Třídili jsme ovoce a zeleninu, a nechyběla ani ochutnávka podzimních plodů z našich zahrad. Na počátku měsíce října také odstartovaly volnočasové aktivity pro přihlášené děti. Již druhým rokem za dětmi do školky dochází „čtecí babička“ JUDr. Jana Novotná, která dětem nejen předčítá, ale i aktivně s nimi komunikuje. S dětmi jsme pak při pobytu venku pozorovali měnící se přírodu a sbíraly plody naší zahrady, které jsme následně využili při společných hrách. Posbírané barevné listy jsme třídili podle barev a velikostí. Z přinesených kaštanů a brambor děti, pomocí párátek, tvořily ježky. Vylisované listy děti lepily na barevný podklad a seznámily se s modelovací hmotou. Děti se naučily novou básničku „O jablíčku“, vytleskávací říkanku „Byla jedna babka“, pohybovou hru „Na ježka“ a písničku „Měla babka“. Pomocí pohádky jsme si vysvětlili přísloví: „Sytý hladovému nevěří.“ S využitím magnetické tabule jsme si vyprávěli pohádku „O veliké řepě“. V polovině měsíce nás čekalo divadelní představení „Doktor Honza“, které se dětem velmi líbilo. V rámci praxe k nám přišly na exkurzi studentky ze střední školy. Děti jim předvedly, co všechno se již za první týdny ve školce stihly naučit. Pro lepšího začlenění dětí, majících odlišný mateřský jazyk než je čeština, proběhl multikulturní program „Bedýnky“. Zúčastnili jsme se také naší první, ale v pořadí již desáté štrúdliády, na které jsme měli možnost ochutnat různé druhy domácích štrúdlů. Tímto bychom chtěli poděkovat všem rodičům, kteří se na této akci podíleli. Usmívající seNa závěr měsíce října jsme se naučili krátkou básničku „O dýni“, a také jsme vydlabávali a zdobili Vámi přinesené dýně, za které moc děkujeme. V průběhu měsíce října přišly do kolektivu dvě nové děti, které se postupně začleňují a seznamují s chodem třídy.

 

Co nás čeká v listopadu:

Začátkem měsíce listopad nás čeká v pořadí druhá společná akce: „Lampiónový průvod“. V závěru této akce proběhne vyhlášení výsledků soutěže: „O nejhezčí krmítko“.

Dále budeme pokračovat dalšími tematickými okruhy:

1) Podzim je velký malíř (nadále si budeme upevňovat poznatky o podzimní přírodě, znát a poznávat její krásy, barvy a plody)

2) Co umí vítr a déšť (budeme rozlišovat charakteristické znaky počasí)

3) Moje tělo, moje zdraví (budeme pojmenovávat části lidského těla a vysvětlovat si jak chránit naše zdraví před nemocemi)

Nebude chybět ani divadelní představení „Královna barev“. 6.11. nás opět navštíví studentky Střední školy Kavčí hory, které tentokrát budou mít pro děti připravený vlastní program. 15. a 16.11. se bude konat vánoční focení tříd, podrobnější informace pro rodiče budou uvedeny na nástěnce v šatně. Děti se naučí pohybovou hru „Dračí ocásky“, básničku „Draci“ a písničku „Prší, prší“. Podzimní počasí nás nutí se více a více oblékat, proto prosíme rodiče, aby s dětmi trénovali oblékání.

 

Draci

Mámo, táto draci letí,

letí, letí do nebe.

První, druhý i ten třetí,

usmívá se na tebe.

Prší, prší

Prší, prší jen se leje.

Kam koníčky pojedeme?

Pojedeme na luka,

až kukačka zakuká.

 

Kukačka už zakukala,

má panenka zaplakala.

Ty kukačko nekukej,

Má panenko neplakej.

 

S pozdravem Vaše paní učitelky

Jaruška a Mirka

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS