Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - leden 2020

První měsíc v novém roce 2020 jsme ve třídě Ježečků zahájili vzpomínkami na vánoční svátky. Děti nám vyprávěly o tom, co jim Ježíšek nadělil a jak prožily dva týdny prázdnin. Pomalu jsme se rozloučili s „obdobím Vánoc“ a začali se zabývat lednovým tématem „Vládne paní zima“. Povídali jsme si o zvířátkách v zimě – pomocí obrázků v dětské encyklopedii jsme se učili zvířátka pojmenovat. Také jsme si během dopoledního pobytu venku vysvětlili, proč máme na zahradě krmítka a proč jim musíme dávat krmení. Pozorovali jsme i ptáčky, kteří nám zahradu pravidelně navštěvují Usmívající se.

Vyrobili jsme si sněhuláčky z barevných papírů i vaty, zimní čepice a vybarvili si omalovánky zvířátek v zimě. Naučili jsme se základy počítání – pomocí pohybové hry „molekuly“. Zároveň si ujasňujeme pravidla skupinových aktivit, kde hraje důležitou roli spolupráce s kamarády. Procvičujeme také základní tvary i opakujeme barvy. Každý týden máme během dopolední pohybové činnosti pro děti připravenou „překážkovou dráhu“, která všechny moc baví. Poslední týden v lednu jsme probírali téma „Z pohádky do pohádky“. Děti nám řekly i namalovaly svou oblíbenou pohádku. Také jsme si užili plno zábavných pohádkových hádanek – znělky z večerníčků, obrázky pohádkových postav a čtení úryvků z pohádek. Zahráli jsme si také „tichou pohádkovou poštu“ nebo hledali pohádkové postavy v knihách.

Také máme za sebou velmi zajímavé a poučné divadélko „Evelínko, nauč se zdravit“. Zopakovali jsme si zásady slušného chování – poděkovat, poprosit, pozdravit, představit se apod. Představení probíhalo zábavnou i hudební a taneční formou Usmívající se.

Nesmíme opomenout náš lednový 2. Pankrácký ples, který jsme si všichni moc užili. Děkujeme rodičům, že připravili dětem krásné společesnké oblečení i drobné občerstvení pro děti. Dopoledne jsme si zatancovali, zazpívali a zahráli si naši oblíbenou „židličkovanou“. Těšíme se na další únorové akce – maškarní bál a mobilní planetárium (podrobné informace najdete na nástěnce v šatně nebo webových stránkách MŠ).

Připomínáme, že nás od 17. do 21. února čekají jarní prázdniny – ve školce bude omezený provoz ve třídě Krtků, pouze pro přihlášené děti. S ostatními se uvidíme opět ve třídě Ježečků v pondělí 24. února :-). Zároveň děkujeme rodičům za přinesené pomůcky pro děti na 2. pololetí (kapesníky, ubrousky, barevné papíry, lepidlo). Uvítáme také čtvrtky A4 a vodové barvy.

Koncem měsíce ledna jsme se nevyhnuli chřipkové epidemii. Proto prosíme rodiče, aby nachlazené děti (velká rýma, kašel) vodili do školky doléčené. Také připomínáme, aby měly děti vždy dostatek náhradního oblečení. Vzhledem k venkovnímu počasí Vás (bláto, mokro apod.) prosíme dávat dětem nepromokavé oblečení (šusťákové kalhoty, bundy) a pevné boty.

Na fotky z ledna se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Děkujeme za spolupráci a přejeme Vám úspěšný start do nového roku 2020.

S pozdravem učitelky Ježečků,

Eva Folková a Hana Řeháčková

 

Pohybová říkanka: Zajíček v své jamce

Zajíček v své jamce

sedí sám, sedí sám.

Ubožáčku co je ti,

že nemůžeš skákati?

Chutě skoč, chutě skoč

a vyskoč!

 

Básnička: Na saních

Na kopci se třpytí sníh,

děti jezdí na saních.

Tváře mají červené,

nos i uši studené.

Nikomu to nevadí,

dál na sněhu dovádí.

 

Básnička: Mráz

Kolem školky chodí mráz,

rád by vlezl mezi nás.

My se zimy nebojíjme,

do školky ho nepustíme.

Kolem školky chodí mráz,

rád by vlezl mezi nás.

Však my na něj vyzrajeme,

pořádně se oblečeme.

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS