Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - leden/únor 2022

V lednu jsme se po prázdninách opět setkali se svými kamarády ve třídě „Ježečků“. Krátce jsme zavzpomínali na vánoční svátky, povídali jsme si o tom, jak jsme si užili Štědrý den a jaké překvapení nás čekalo pod stromečkem. Některé děti nám i nové hračky přinesly ukázat, jiné nám je namalovaly. Na Tři krále jsme se naučili koledu „My tři králové“, podívali jsme se na pohádku a vyzkoušeli jsme si zahrát divadélko o putování Tří králů do Betléma.

Probrali jsme nový tematický celek „Vládne paní zima“. Vánoční výzdobu jsme vyměnili za zimní – děti udělaly krásná krmítka a ptáčky z barevných papírů. Také si namalovaly zimní krajinu a sněhuláka z temperové bílé barvy. Pomocí pracovních listů jsme si zopakovali základy počítání, barvy i tvary. Zaměřili jsme se na rozvoj orientace, postřehu a pozornosti. Děti si moc oblíbily hru „Co se změnilo?“ nebo „Hledání rozdílů“.

Naučili jsme se pojmenovávat stopy zvířátek, procvičili jsme si názvy známých ptáčků. Na zahradě jsme nasypali do krmítek zrní a vysvětlili jsme si, proč zvířátka nemají v zimě dostatek potravy. Povídali jsme si také o zimních sportech. Učili jsme se jednotlivé sporty pojmenovat pomocí obrázků. Děti vyprávěly, jaké zimní sporty vyzkoušely a jaké je nejvíc baví. Ve třídě jsme si vyzkoušeli zahrát „koulovanou“ a „lyžařskou dráhu“. Poslední lednový týden jsme se věnovali pohádkám. Některé děti si přinesly vlastní pohádkovou knihu z domova. Společně jsme si také vyzkoušeli zahrát známou pohádku „O veliké řepě“. Děti se také naučily vyprávět děj známých pohádek.

Musíme také zmínit velmi vydařený „3. Pankrácký ples“, který se konal 19. ledna. Děkujeme rodičům za donesené občerstvení a za krásně připravené společenské oblečení pro děti. Děti si vyzkoušely základy společenských tanců ve dvojicích. Naučili jsme se tanec „Mazurka“ a další jednoduché taneční kroky na moderní hudbu. Také si děti vyzkoušely vymyslet choreografii ve skupinách, kterou ostatním dětem předvedly. Děti si taneční dopoledne určitě moc užily.

Na fotky z ledna se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ 

A co nás čeká v únoru?

-          Čeká nás další zajímavý tematický celek „Objevujeme svět kolem nás“. Budeme si povídat o tom, co každý z nás dělá během dne. Řekneme si něco o zaměstnání – kde pracují naši rodiče? A čím se chceme stát až vyrosteme? V neposlední řadě se budeme učit o Zemi a Vesmíru. K tématu využijeme různé encyklopedie, mapy a výukové obrázky.

-          První únorový pátek (4.2.) budeme mít pololetní prázdniny. Provoz v MŠ bude jen pro přihlášené děti.

-          9.2. nás dopoledne v MŠ navštíví divadélko – „O zeleném panáčkovi, aneb jak se dostal na semafor.“

-          16.2. bude v MŠ dopoledne probíhat každoroční Karneval. Děti mohou přijít v libovolných karnevalových kostýmech. Také uvítáme drobné občerstvení pro děti. Předem děkujeme.

 

Vážení rodiče, prosíme vás o pravidelnou kontrolu zdravotního stavu dětí, a také o konkrétní informace o jejich onemocnění (v případě nepřítomnosti). V současné době se v MŠ vyskytuje velké množství respiračních viróz a rotavirů. V polovině ledna se tyto virózy objevily a nakazilo se velké množství dětí z celé MŠ včetně personálu. Rodiče nemocného dítěte nás neupozornili na infekční onemocnění. Také je povinnost nahlašovat nařízenou karanténu u dětí při onemocnění Covid19. Stále platí, že v případě jakéhokoliv onemocnění by mělo dítě nastoupit do kolektivu nejdříve dva až tři dny po vymizení příznaků, aby se vyloučil případný přenos a dítě mělo prostor pro rekonvalescenci. Děkujeme za Vaši ohleduplnost vůči ostatním.

 

Na druhé pololetí opět prosíme o papírové kapesníčky (krabicové) a vlhčené ubrousky. Také budeme rádi za lepidla, vodové barvy nebo A4 čtvrtky na malování. Předem moc děkujeme.

Děkujeme za spolupráci a přejeme klidný únor.

S pozdravem učitelky ježečků – Eva Folková a Hana Řeháčková

 

Pohybová říkanka: Zlatá brána

Zlatá brána, otevřená,

zlatým klíčem odemčená,

Kdo do ní vejde,

tomu hlava sejde, ať je to ten,

Nebo ten, praštíme ho koštětem.

 

Básnička: Medvěd

Medvěd klepe na peřinu,

Už se chystá na zimu.

Záležet si musí dát,

Až do jara bude spát.

Zásoby má v doupěti,

Než napočítáš do pěti,

1,2,3,4,5 Spí.

 

Pohádka: O veliké řepě

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS