Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - listopad 2019

V měsíci listopadu jsme si ve třídě Ježečků probrali téma „Na zahradě, na poli a v lese“ „Podzim je velký malíř“, „Moje tělo, moje zdraví“ a „Advent a Vánoční zvyky“. Před námi je poslední měsíc v letošním roce 2019 – prosinec, ve kterém se budeme všichni těšit na Vánoce. Začátkem prosince nás čeká divadlo „Jak se v pekle kujou pikle“ a také nám do školky 5.prosince zavítá Mikuláš, čert a anděl s malou nadílkou pro děti. Těšíme se také na vánoční koncert a besídku, která bude veřejná pro rodiče a příbuzné v odpoledních hodinách.

S dětmi jsme se zúčastnili několika akcí – děkujeme všem rodičům a dětem za účast na lampionovém průvodu. Všichni si připravili krásné masky i lampiony. Akci jsme zakončili opékáním špekáčků. Proběhlo také „vánoční focení“ ve všech třídách MŠ, děti tak budou mít krásnou vánoční fotku jednotlivě i s celou třídou ježečků.

V listopadu jsme si povídali a učili se s dětmi o našem těle a zdraví. Naučili jsme se vyjmenovat části našeho těla, pomocí říkanky „hlavam ramena, kolena, palce“. Také jsme si vypracovali několik pracovních listů – zdokonalovali se ve stříhání i lepení obrázků. Na začátku listopadu nás ve třídě navštívila dentální hygienistka s připraveným programem zubní hygieny. Děti se učily správně čistit zoubky, pochopily, proč si zoubky čistíme, jak často si je máme čistit a co by se nám stalo, kdybychom si je čistit nechtěly. Poslední listopadový den měly děti dopolední program na zahradě MŠ. Rozsvítil se nám vánoční stromeček a děti si pověsily své ozdoby venku. Zamykání zahrady proběhlo také na závěr programu, protože se nám blíží zima, a tak nebudeme trávit tolik času na zahradě MŠ. S dětmi začínáme pomalu vyrábět zimní výrobky – lední medvídky z vaty, vánoční stromeček a vločky. Učíme se i několik zimních říkanek a básniček. V rámci dopoledního programu ve třídě Ježečků, dětem připravíme několik pohybových činností. Děti moc baví hra „Kuba řekl“ nebo „Židličkovaná“. Učíme se popisovat obrázky, skládat puzzle, obtiskovat na papír, vybarvovat nebo obtahovat obrázky. Procvičujeme barvy, učíme se správně držet tužku i nůžky.

Prosíme rodiče, aby dětem vždy nachystaly do školky náhradní oblečení. Aby měly vždy něco na převlečení. Na ven nějaké teplejší kalhoty, čepici, šálu, rukavice „palčáky“ – především pro menší děti. Snažíme se všem dětem pomoct s oblékáním i obouváním, ale někdy to při větším počtu dětí trvá dlouho. Proto prosíme nadále s dětmi oblékání doma trénovat. Bohužel se v MŠ nevyhneme chřipkám a nachlazením – převážně v období podzimu a zimy. Prosíme proto raději nechat nachlazené děti nějaký den doma a předcházet tak vážnějšímu onemocnění nebo roznesení bacilů ve třídě. O výskytu vší, roupů, spály apod. vás budeme včas upozorňovat.

Na fotky z listopadu se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

(uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Děkujeme za spolupráci a těšíme se v následujícím měsíci na společné setkání v MŠ.

S pozdravem paní učitelky Ježečků,

Eva Folková a Hana Řeháčková.

 

 

Básnička: Huboval vrabčák

Huboval vrabčák na zimu,

škoda, že nemám peřinu.

Studí mě nohy, zebe mě nos,

protože skáču i v zimě bos.

 

Písnička : Pec nám spadla

Pec nám spadla, pec nám spadla

kdopak nám ji postaví?

Starý pecař není doma

a mladý to neumí.

Zavoláme na dědečka

ten má velké kladivo

dá do toho čtyři rány

a už je to hotovo!

 

Říkanka: Vrána

Jedna vrána letí zrána, v zobáku má sýra.

Uzobla si ementála, je v něm pěkná díra.

Přilétl havran:

„dej mi kousek, bude dosti pro dva“.

Místo toho milá vrána, kamaráda zobla.

Sedí oba na zemi, o sýra se perou.

Myšky toho využily a už si ho berou.

Vrána zírá, kde má sýra, havran už pryč letí.

Myšky si moc pochutnaly, pozvaly i děti.

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS