Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - říjen 2019

Ve třídě ježečků máme za sebou již 2. měsíc – říjen, ve kterém nám začalo podzimní období.

Společně jsme si probrali dvě témata, související se změnami, které nám podzim přínáší. („Na zahradě, na poli, v lese“ a „Co umí vítr a déšť“). V ranním komunikačním kroužku jsme si povídali o počasí, vysvětlili jsme si, proč nám padá listí, proč je venku chladněji a spoustu dalších věcí o podzimu. Učili jsme se vyjmenovat čtyři roční období, měsíce v kalendářním roce a dny v týdnu. Vyrobili jsme si „podzimní ježečky“ z listí a krepového papíru. Nasbírali jsme si šišky a listí na zahradě MŠ, které jsme si poté nabarvili do podzimních barev. Naučili jsme se modelovat, vystřihovat obrázky i lepit.

V říjnu jsme měli v MŠ několik naučných i zábavných akcí – „Dravci“, divadélko „O dobrém jídle“, odpolední akce „Šla Nanynka do zelí“. Tímto velice děkujeme všem zúčastněným rodičům i dětem na odpolední říjnové akci v MŠ, kde tvořili z přírodních materiálů – díla jsme vystavili venku na parapetu před třídou „Ježečků“ a „Krtečků“. Výrobky se všem moc povedly, děti i rodiče byli moc šikovní a kreativní :-). Také v listopadu nás čeká spoustu zajímavých aktivit a setkání – například „Lampionový průvod s překvapením“ (akce s rodiči), „Vánoční focení v MŠ“, „Zamykání zahrady a rozsvěcení vánočního stromku“. Také se těšíme, hned 5. listopadu na preventivní program – Dentální hygiena.

S dětmi jsme si nejen povídali a hráli, ale také jsme se učili několik nových říkanek, písniček a pohybových her. Děti moc bavila hra „Na barevná auta“, „Na čaroděje“ nebo „Čáp ztratil čepičku“ – kde si zároveň procvičujeme a učíme se barvy. Také jsme se zaměřili na pohyb – každý týden máme pravidelně v rámci dopoledního bloku nějakou „pohybovou rozcvičku“ při hudbě, překážkovou dráhu nebo různé hry s míčem. Děti se například učí skoky na jedné noze, obíhání kuželů, podlézání lana, přeskakování, házení míčem apod.

Prosíme rodiče, aby s dětmi trénovali oblékání a dávali dětem s sebou do MŠ náhradní oblečení do třídy a oblečení na zahradu. Budeme se snažit ještě využít možnosti, aby děti mohly jít na zahradu MŠ a krátkou procházku, dokud nám nezačne mrznout :-) I tak se děti učí být samostatné, nebojí se požádat o pomoc, pomáhají si navzájem.

Děkujeme Vám za spolupráci a veškeré potřeby do MŠ, které nám pomáhají k uskutečnění výtvarných činností v ranních i odpoledních hodinách – barevné papíry, pastelky, výkresy, barvy, apod.

Těšíme se na další setkání v následujícím měsíci.

S pozdravem učitelky Ježečků – Eva Folková a Hana Řeháčková.

  

Na fotografie z průběhu měsíce se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ 

 (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Básnička: Ježek

Ježek ten je ježatý
od hlavy až po paty.
Mračí se a žaluje
na každého, kdo tu je.
Ježku, ježku, co ti vadí?
Že mě nikdo nepohladí.

 

Písnička: Prší, prší

Prší, prší,
jen se leje,
kam koníčky pojedeme,
pojedeme na luka 
až kukačka zakuká.

Kukačka už zakukala, 
má panenka zaplakala,
kukačko už nekukej, 
má panenko neplakej.

 

Písnička: Když jsem husy pásala

Když jsem husy pásala,

zimou jsem se třásala,

teď už husy nepasu

a zimou se netřasu.

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS