Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - říjen 2021

V průběhu měsíce října jsme se věnovali dalšímu tematickému celku „Podzim hraje všemi barvami“. Povídali jsme si o změnách v přírodě, poznávali jsme pomocí obrázků stromy, listy a zvířátka. Trénovali jsme také dny v týdnu, měsíce v kalendářním roce a roční období. Zopakovali jsme si také základní druhy ovoce a zeleniny a procvičili jsme si barvy pomocí známé hry „Čáp ztratil čepičku“.

 

S dětmi předškolního věku jsme zvládli několik pracovních listů, neustále dbáme na správný úchop tužky. Děti se také učí psát číslice i písmena na tabuli. V ranním „povídacím“ kroužku neustále rozvíjíme komunikační dovednosti pomocí skupinových her. Děti si například velmi oblíbily seznamovací hru „Hádej, kdo jsem?“. Zároveň si tak procvičujeme jména všech kamarádů ve třídě.

 

V říjnu jsme si také vyzdobili nástěnku v šatně na téma „podzimní stromy a jablíčka“. Naše školka se i v letošním školním roce zúčastnila projektu „Kavky Environmental challenge“. V podzimních měsících (říjen/listopad) je projekt zaměřený na téma „Stromy“. Děti na zahradě MŠ nasbíraly krásné podzimní listí, kaštany i žaludy. Poté jsme si vyzkoušeli různé výrobky z listí – obtisky listí na papír, barvení, obkreslování tvarů listí apod. Snažíme se také trávit část dopoledního programu na zahradě MŠ, v případě příznivého počasí. Všímáme si krásného zbarvení stromů a listů. Děti jsou moc šikovné a snaží se i pomáhat listí hrabat a nakládat na malý vozík.

 

V uplynulém měsíci se naše MŠ zúčastnila několika zajímavých akcí. Na začátku října k nám zavítalo divadélko s pohádkou „Zajíčkova mrkvová záhada“. Také musíme zmínit další velmi zajímavý multikulturní program „Bedýnky příběhů“. Hlavním cílem programu bylo seznámit děti s kulturou v zemi Vietnam, hravou a tvořivou formou. Děti byly po celou dobu velmi soustředěné a pozorné. Celá akce je moc bavila. Poslední říjnový týden byl v celé MŠ omezený provoz a také podzimní prázdniny. (27. - 29. 10.)

 

Fotografie za říjen najdete ve fotogalerii zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

Na heslo k fotoalbu (pro nové děti) se nás kdykoliv zeptejte. Prosíme Vás také o pravidelné sledování důležitých informací nejen na webových stránkách ale i na nástěnce v šatně Ježků. Najdete zde informace např. o změnách provozu MŠ nebo o podrobnostech společných akcí apod.

A na co se budeme těšit v listopadu? Čeká nás další zajímavý tematický celek „Moje tělo, moje zdraví“. Začátkem nového měsíce bude v MŠ probíhat společné vánoční focení. Ve středu (3. listopadu) se bude konat společná akce s rodiči – Lampionový průvod. Koncem listopadu proběhne preventivní program „Kamarád nebo šelma?“ a v neposlední řadě také „Zamykání zahrady“ a rozsvěcení vánočního stromkuna zahradě MŠ.

Děkujeme Vám za spolupráci a těšíme se na další společná setkání.

S pozdravem učitelky ježečků – Eva Folková a Hana Řeháčková

 

 

Básnička: Podzim

Přišel podzim, hrušky zrají,

jablka se červenají.

Plný koš jich natrhám,

každému z vás jedno dám.

Natáhnu se pro hruštičku,

všechny srovnám do košíčku.

 

Říkanka: Rozhovor s papírovým drakem

Kam poletíš draku?

K nejvyššímu mraku.

Nebojíš se hochu?

Kdepak ani trochu.

Uvidíš tam ptáky?

Ti létají taky?

Ano, všichni ptáci,

Létají jak draci.

 

Skupinová hra: Čáp ztratil čepičku.

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS