Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - únor 2020

Měsíc únor nám do třídy ježečků přinesl spoustu zajímavých zážitků. Probírali jsme celý měsíc téma „Objevujeme svět kolem nás“. V ranním komunikačním kroužku jsme si povídali o tom, co děláme celý den – pochopili jsme i změny času během dne. Vysvětlili jsme si, proč se nám mění roční období a čas na hodinách. Starší děti měly snahu naučit se poznat hodiny (s ostatními budeme hodiny dále procvičovat v průběhu roku). Také jsme si povídali o našem budoucím povolání. Děti nám pomocí obrázků řekly, čím by jednou chtěly být a proč. Prostřednictvím hádanek jsme si vysvětlili různá povolání – proč jsou pro nás důležitá. Zdokonalujeme se také v komunikačních dovednostech – snažíme se, aby děti zkoušely samy vysvětlovat ostatním dětem různé pojmy. Začali jsme se také učit základy abecedy. Zkoušeli jsme si pojmenovat předměty ve třídě podle jednotlivých písmenek na kartičkách.

V posledním podtématu „Země a vesmír“ jsme objevovali pomocí dětských encyklopedií planety sluneční soustavy. Namalovali jsme si také pomocí šablony „svou vlastní planetu“. Děti si také velmi oblíbily „malování vodou“. Postupně jsme dětem začali rozdávat všechny obrázky domů v obálkách. Některé zbývající obrázky z nástěnek, třídy apod. dětem budeme průběžně dávat do konce školního roku.

Snažíme se i s ohledem na počasí trávit chvilku během dopoledne na zahradě MŠ. Sbíráme různé předměty – šišky, kaštany apod. a povídáme si o zvířátkách, které pravidelně navštěvují naši zahradu. Máme připravená i krmítka pro ptáčky a potravu pro zajíčky. Dětem se už příští měsíc (koncem března) bude otvírat zahrada – skluzavky, houpačky i pískoviště už budeme moct využívat v případě příznivého počasí :-).

11. února probíhalo ve všech třídách MŠ „maškarní dopoledne“. Děkujeme rodičům, že převlékli děti do krásných kostýmů a přinesli dětem občerstvení. Společně jsme si ve třídě představili každý kostým – udělali si menší módní přehlídku, zatancovali jsme si na známé dětské písničky a v neposlední řadě jsme si i zasoutěžili.

26. února jsme měli možnost vidět „nafukovací planetárium“ – v rámci tématu se děti mohly podívat na promítání kreslené pohádky o vesmíru.

Děti od začátku školního roku udělaly velký pokrok v samostatnosti a učení – oblékají se, řeknou si, co potřebují, zvládají dodržovat určitá pravidla chování ve třídě, povídají si s kamarády, navzájem si pomáhají.

Připomínáme, že v MŠ bude celý červenec prázdninový provoz. Začátkem nového měsíce – března začneme rozdávat rodičům závazné přihlášky pro děti. (pro zájemce, kteří se přihlásili).

Děkujeme za spolupráci a budeme se těšit na společná setkání v následujícím měsíci.

S pozdravem učitelky Ježečků,

Eva Folková a Hana Řeháčková

Na fotky z února se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Pohybová říkanka: Pastelky

Červená pastelka maluje jablíčka a

žlutá pastelka maluje sluníčka.

Zelená pastelka maluje travičku a

modrá pastelka maluje vodičku.

A když všechny spojíme,

barevnou duhu nakreslíme.

 

Písnička: Poštovský panáček

Jede, jede poštovský panáček,
jede, jede poštovský pán.

 

V předu má trubičku,
vzadu má truhličku,
jede, jede poštovský pán.


Jede, jede poštovský panáček,
jede, jede poštovský pán.

 

Má vrané koníčky
jako dvě rybičky,
jede, jede do Rokycan.

 

Hra s míčem: „Bomba“

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS