Kategorie: Termíny akcí, Ježci

Ježci - září 2020

Vítáme Vás v novém školním roce 2020/2021. Po delší pauze a omezeném provozu MŠ od března letošního roku 2020 se znovu v „celé sestavě“ scházíme ve třídě Jěžci. :-) Ve třídě Vás opět 1. září přivítaly učitelky Eva Folková a Hana Řeháčková.

Bohužel vzhledem k současné epidemiologické situaci se musíme přizpůsobit některým opatřením a omezením v MŠ. Věříme, že si rodiče dětí pečlivě prostudovali školní řád a sledovali veškeré důležité informace prostřednictvím webových stránek MŠ Kaplické. Snažíme se Vás o všem včas informovat a děkujeme Vám, že respektujete a dodržujete stanovené pokyny. Na úvodní třídní schůzce jsme Vám zopakovali, za jakých podmínek nebude dítě přijato do MŠ, v jakých případech budeme nuceni Vás vyzvat k návštěvě lékaře apod. Tyto informace si můžete kdykoliv pročíst v  Dodatku ke školnímu řádu z důvodu epidemiologických opatření - platný od 1. 9. 2020. Z tohoto důvodu zároveň v současné době (do konce roku 2020) neplánujeme žádné nadstandartní akce s rodiči.

V měsíci září jsme se zaměřili především na adaptaci dětí do prostředí MŠ. Zopakovali jsme si základní „školková“ pravidla chování, seznámili se s novými dětmi a učili jsme se, jak fungovat a spolupracovat v kolektivu. Protože jsme smíšená třída dětí ve věku 3 až 6 let, dbáme na to, aby děti dokázaly mezi sebou spolupracovat, pomáhat si a žádné dítě se necítilo samo nebo odstrčené. Učíme se také základní hygienické návyky, které si neustále připomínáme. Naším tématem měsíce bylo „Léto končí, jsme spolu ve školce“. V ranním komunikačním kroužku jsme si zopakovali jména všech kamarádů – pomocí seznamovacích her, naučili jsme se poznat svou značku, určili jsme si zasedací pořádek ve třídě a povídali jsme si o našich letních prázdninách. Snažíme se také zařadit do dopoledního i odpoledního programu pobyt na zahradě MŠ. Prosíme rodiče, aby děti měly stále s sebou oblečení do každého počasí i náhradní oblečení do třídy.

Na fotky za září se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě)

Děkujeme rodičům za přinesené pomůcky pro děti. Papíry na kreslení a další výtvarné pomůcky využíváme každý den k tvoření. Děti moc baví kreslení, malování vodovkami, omalovánky i práce s modelínou.

Přejeme Vám všem úspěšný start do nového školního roku - především hodně zdraví, trpělivosti a bezpečnosti.

S pozdravem učitelky ježečků – Eva Folková a Hana Řeháčková.

 

Úvodní říkanka v kroužku:

Všichni, když si ruce dáme

velké kolo uděláme,

a pak když už ho umíme,

společně se zatočíme.

 

Básnička: Ježeček

Já jsem ježek malinký,

mám na sobě bodlinky.

I když malé nožky mám,

rychle s nimi utíkám.

A pak, až se unavím,

do listí se posadím.

 

Písnička: Běží liška k táboru

Běží liška k táboru

nese pytel zázvoru.

Ježek za ní pospíchá,

že jí pytel rozpíchá.

Běž zajíčku, běž za ní

pober jí to koření.

Liška se mu schovala,

ještě se mu vysmála.

 

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS