Kategorie: Termíny akcí, Krtci

Krtci - prosinec 2019

V měsíci prosinci jsme společně prožívali atmosféru Adventu a blížících se Vánoc. Seznamovali jsme se s tradicemi a symboly tohoto období. Připravovali jsme se na vánoční vystoupení a vyráběli výrobky na vánoční trhy. Také jsme společně oslavovali svátky a narozeniny dětí.

Děkujeme za podporu vyhlášené charitativní sbírky materiální pomoci „Děti dětem“. Také velice děkujeme všem rodičům, kteří na vánočních trzích podpořili sbírku vyhlášenou Klubem rodičů, určenou na zakoupení ořezávátek do tříd a podporu studia studenta „Petra“.

Užili jsme si ve školce Mikulášskou nadílku (nadílku zajistil Klub rodičů a Mikuláše s jeho družinou ztvárnili studenti SOŠS Kavčí hory)

Divadlo „Jak se v pekle kujou pikle“ děti radostně přivítaly.

Koncert Lídy Heligerové s názvem „Půjdem spolu do Betléma“ vnesl do školky sváteční atmosféru. Děti si také mohly vyzkoušet hru na různé, dnes již i málo známé hudební nástroje.

Vánoční setkání ve třídě Krtků s vystoupením dětí bylo příjemným zakončením prosince. Dopoledne jsme si užili připomenutím vánočních zvyků formou her a také jsme si vyzkoušeli pokus s výrobou sněhu, který se nám nějakým kouzlem ocitl pod stromečkem. Děti mlsaly cukroví od maminek a těšily se, až zase dospělí večer ochutnají to námi upečené a nazdobené perníkové. Také se moc těšily na společné vystoupení, které se jim velice povedlo. My moc děkujeme za vaše pochvalné reakce, dodávají nám energii na další představení.

V lednu uzavřeme prosincový tematický celek okruhem „Vzpomínáme na Vánoce“. Poté se budeme zabývat tematickým celkem „Vládne paní zima“ a jeho okruhy: „Zvířátka v zimě“, „Zimní hry a sporty“ a „Z pohádky do pohádky“.

Budeme pozorovat zimní přírodu, krmit ptáčky na krmítkách na školní zahradě. Některé děti již v prosinci na ptáčky myslely a přinesly pro ně lojové koule a zrní do krmítek. Budeme rádi, když se připojíte.

Těšíme se na sníh, abychom si mohli užívat zimních radovánek a sportů.

Veškeré akce, které se budou ve školce pořádat, budou na stránkách MŠ a v šatně třídy, kde aktuálně najdete i další básničky a písničky.

 

Na fotky z prosince se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

 

(uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Přejeme vám všem krásné prožití vánočních svátků a do dalšího roku hodně zdraví a radosti z pokroků, které vaše děti každým dnem vykazují.

Užijte si hezky čas mezi vánočními svátky a Novým rokem a těšíme se na setkání 6. 1. 2020.

H+V+T

 

Básnička:

Venku je zima

Mrzne mi nos

Zůstal tu vrabčák

Odlétl drozd

 

Všude je bílo

A mráz chodí tiše

Slyšíš, jak ptáčkům

Kručí teď v břiše

 

Řekněte, děti

Jaké je řešení?

Kam ptáčkům nasypem´

To jejich krmení?

 

Pohybová hra: Na mrazíka

 

Písnička: Povídala straka vráně

Povídala straka vráně

Že má doma zlaté stráně

Že ji sveze za drobeček

Z doliny až na kopeček

 

A ty brachu, nebuď líný

Cupy, dupy , do doliny

Strace chleba drob

A na sáně hop!

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS