Kategorie: Termíny akcí, Krtci

Krtci - prosinec 2021/leden 2022

V prosinci jsme společně prožívali atmosféru Adventu a Vánoc. Opakovali jsme si tradice spojené s tímto obdobím. Hráli jsme "čertovské" pohybové hry, zazpívali písničku pro Mikuláše a dostali sladký perník. Společně jsme zamkli školkovou zahradu a rozsvítili stromeček. Také jsme si ozdobili krásný adventní věnec. Povídali jsme si o našich vánočních přáních. Navštívilo nás divadlo s vánoční pohádkou. Naučili jsme se písničku "Rolničky" a to v pomalém i rychlém rytmu. Vánoční nadílku na třídách jsme z důvodu nařízené karantény většiny dětí u Krtků posunuli o týden, ale i tak jsme si to moc užili. Vyrobili jsme si přáníčka, ozdobili jablíčka a pomeranče, soutěžili jsme ve slepování vánočních řetězů z proužků papíru. Vyzkoušeli jsme si vánoční křížovku (to nám tedy moc nešlo) a namalovali zimní obrazy (to nám šlo krásně). Andělskými křídly jsme si vyzdobili okno v šatně. Pod vánočním stromečkem ve třídě jsme našli spoustu super velikých lopat na písek, hrábí na hrabání jehličí a listí v našem "lesíčku", bezva tvořítka na písek a barevné konvičky, takže teď se už jistojistě všichni dokážeme mezi sebou dobře podělit. Už se těšíme na jaro, až si to všechno vytáhneme ven. Ale určitě budeme moct některé věci vyzkoušet i na sněhu!

Děkujeme vám všem, kteří jste se zapojili do charitativní vánoční sbírky "Děti dětem".

Fotografie za prosinec najdete ve fotogalerii zde:   https://mskp.rajce.idnes.cz/

 

V lednu nás čeká dokončení prosincového tematického bloku a to okruhy "Vzpomínáme na Vánoce", kdy si budeme povídat o tom, jaké dárky jsme měli pod vánočním stromečkem , jaké máme zážitky z období vánočních prázdnin. Blok zakončíme připomenemutím tradice Tří králů.

Nový tematický blok pod názvem " Vládne paní zima" začneme oblíbeným okruhem "Zvířátka v zimě". Připomeneme si důležitost péče o zvířátka v tomto období, nasypeme ptáčkům do krmítek a budeme je pozorovat. Prosíme rodiče o lojové kouličky a krmení pro ptáčky, ale třeba také něco pro naše čtyři zrzavé veverky, které se nám po zahradě prohánějí a lumpačí nám na dohled.

V dalším okruhu "Zimní hry a sporty" si budeme užívat zimních radovánek, bobovat na kopečku, koulovat se a zkoušet si otisky ve sněhu. Doufáme, že pražská zima bude v lednu štědrá na sněhovou nadílku a nebudeme odkázaní jen na teorii. Každopádně si budeme povídat i o bezpečnosti při zimních sportech, správném oblékání, otužování se a tím předcházení nemocem. Budeme se také chystat na období masopustu a těšíme se, že uspořádáme karneval.

Veškeré akce najdete v lednu na nástěnkách v šatně třídy a na stránkách MŠ.

Vážení rodiče a milé děti, přejeme vám do dalšího roku hlavně hodně zdraví!  H + V

 

Básnička na leden:

Venku je zima, mrzne mi nos

zůstal tu vrabčák, odlétl drozd

Všude je bílo, mráz chodí tiše

Slyšíš, jak ptáčkům kručí teď v břiše?

Řekněte, děti, jaké je řešení?

Kam ptáčkům nasypem to jejich krmení?

 

Písnička: Bude zima, bude mráz

Bude zima, bude mráz, kam se ptáčku, kam schováš?

Schovám já se pod hrudu, tam já zimu přebudu

Bude zima...

Schovám se do javora, tam bude má komora

Bude zima...

Schovám se já do lesa, tam bude má potěcha

Bude zima...

Schovám se já do mezu, až přestane, vylezu

Bude zima...

Schovám se do křoviny, to budou mé peřiny

Až přestane, vyletím, celý svět rozveselím.

Půjde dívka na trávu, zazpívám jí nad hlavú

 

Hra: Dva mrazíci

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS