Kategorie: Termíny akcí, Prázdninový provoz

LETNÍ PROVOZ - DŮLEŽITÉ INFORMACE OD VEDENÍ ŠKOLY

 

 

Vážení rodiče, zákonní zástupci dítěte,

 

dovolte, abych Vás informovala o provozu mateřských škol zřizovaných Městskou částí Praha 4 (dále jen „MŠ“) v červenci a srpnu 2020.

 

Po projednání s ředitelkami MŠ se Rada městské části Praha 4 usnesla dne 11. 12. 2019 na schválení provozu MŠ v období červenec až srpen 2020 tak, že v období od 1. 7. 2020 do 31. 7. 2020 se přerušuje provoz MŠ s výjimkou Školy Kavčí hory - MŠ, ZŠ a SOŠS (MŠ Kaplická), MŠ Na Chodovci, ZŠ a MŠ Sdružení (MŠ Družstevní ochoz), MŠ Voráčovská, MŠ Mezivrší, MŠ Němčická a v termínu od 3.8. 2020 do 31. 8. 2020 se přerušuje provoz všech MŠ bez výjimky. Provoz bude opět zahájen ve všech MŠ dne 1. 9. 2020.

 

V případě, že v měsíci červenci nemáte zajištěnu péči o Vaše dítě, je pro Vás primárně k dispozici

Škola Kavčí hory – MŠ, ZŠ a SOŠS (MŠ Kaplická)

Kaplická 841, Praha 4

 

Přihlášku do letního provozu a další informace obdržíte v naší škole do 28. 2. 2020.  
Zápis do letního provozu v měsíci červenci proběhne dne 19. 3. 2020 od 13.00 do 18.00 hod
v MŠ Kaplická

 

Pro část měsíce srpna připravuje Městská část Praha 4 ve spolupráci s  AFK Slavoj Podolí Praha, z.s.,  nabídku prázdninového sportovního kempu pro děti z MŠ zřizovaných Městskou částí Praha 4. Podrobné informace a přihlášku obdržíte v měsíci březnu v naší škole.

 

Dále lze také zvolit, jako náhradu za uzavřené MŠ, prázdninové aktivity zajišťované jinými organizacemi (tábory, příměstské tábory apod.), jako je např. Hobby Centrum 4 (www.hobbycentrum4.cz), Sportlines a.s. - středisko volného času (www.prazdniny-v-praze.cz), TJ ABC Braník, z.s. – oddíl beachvolejbalu (www.beachbranik.cz) či Florbalová škola Bohemians (www.fbsbohemians.cz).  

 

Dle § 3 odst. 1 vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání: „Provoz mateřské školy lze podle místních podmínek omezit nebo přerušit v měsíci červenci nebo srpnu popřípadě v obou měsících. Rozsah omezení nebo přerušení stanoví ředitel mateřské školy po projednání se zřizovatelem…“

 

Ve školních zařízeních po dobu července a srpna obvykle probíhají zřizovatelem naplánované rekonstrukce a technické nebo stavební úpravy, které neumožňují běžný provoz. Doba plánovaných technických a stavebních úprav a rekonstrukcí, s ohledem na potřebu omezení provozu v objektech, nebo potřebu jejich úplného uzavření, se jeví jako nejvhodnější pro čerpání dovolených pedagogických pracovníků, kteří mají zákonem ustanovenou dovolenou v délce 8 týdnů. Pro děti, které v průběhu školního roku tráví většinu času v předškolním zařízení, by mohla být tato doba příležitostí k prožití větší části léta s rodiči a širší rodinou.

 

Úprava letního provozu je tak výsledkem snahy ředitelek MŠ uvést do souladu zájmy a potřeby dětí, rodičů, zaměstnanců a zřizovatele tak, aby každý z těchto subjektů mohl naplnit své potřeby v maximální možné míře. Vzhledem k různosti zájmů všech zúčastněných stran bylo nutné hledat kompromisní řešení, kterým je částečný provoz v měsíci červenci 2020, kde lze předpokládat jeho využití pouze v nutných případech, a uzavření všech MŠ v měsíci srpnu 2020.

 

Věříme, že výše uvedené důvody pochopíte a najdete za uzavřenou MŠ vhodnou alternativu.

  

Mgr. Helena Pondělíčková, ředitelka Školy Kavčí hory

 

 

 

 

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS