Kategorie: Termíny akcí, Myšky

Myšky - květen 2021

Díky ustupující covidové nákaze jsme se mohli v naší školce opět přivítat i se všemi nepředškolními dětmi.

V tomto měsíci nás čekal další tematický celek: „Vím, kam patřím“ s podtématy:

„Moje rodina“, „Tady jsem doma“ a „Praha – město, kde žiji“.

Hodně jsme si povídali o rodině, jejich členech a vzájemných vztazích. Děti se seznamovaly s tím, k jakému účelu slouží místnosti v našem obydlí, co a kdo vytváří náš domov. Pomocí obrazového materiálu jsme si ukazovali rozdíly mezi městem a vesnicí. Povídali si o našem krásném hlavním městě, ve kterém žijeme, o jeho historii, památkách a také dopravě.

Pro maminky k svátku jsme si připravili básničku se srdíčkovým přáním.

Navlékali dřevěné korálky, které jsme vystavili do šatny. Prohlíželi si demonstrační obrázky, knihy a encyklopedie i ty zapůjčené od Vás, za které moc děkujeme. Seřazovali a lepili domečky. Kreslili sebe a členy rodiny. Stavěli stavby měst a vesnic ve školce, ale i na písku. Zpívali písničky: „Na tom Pražském mostě“, „Prší, prší“, „Pásla ovečky“, hráli pohybové hry např. „Na barevné domečky“, „Všechno jezdí, co kola má“ atd.

Oslavili jsme svátky a narozeniny dětí z naší třídy při kterých nechyběly básničky a písničky na přání. Koncem měsíce nás čekalo tradiční fotografování na školní zahradě.

Poslední květnový týden jsme věnovali hlavně dopravě. Naučili se básničku o semaforu pro chodce a barevnými křídami vybarvili semafor.

Na fotky z května se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ 

 

V červnových dnech budou všechny naše činnosti ve školce směřovat k radostnému očekávání a těšení se na snad opravdové prázdninové léto plné nových dobrodružství. V tematickém celku „Léto je tu, těšíme se na prázdniny“ nás čekají okruhy „Co vidí slunce z oblohy“ a „Jedeme na prázdniny“. Budeme upevňovat znalosti ročních období, měsíců v roce. Také si připomeneme význam slunce a vody pro náš život.  Budeme si povídat, kam děti v létě pojedou, prohlížet si atlasy světa i České republiky, ukazovat si cizí země na globusu. Zopakujeme si poznatky o dopravě (dopravní prostředky, bezpečnost při cestování) i bezpečnost při letních hrách a sportech. Mimo obvyklých aktivit oslavíme společně s dětmi jejich svátek na školní zahradě s indiány, ti budou mít pro děti připravený pestrý program. Druhý týden v červnu se rozloučíme s našimi předškoláky. Pokud nám bude přát počasí, vyzkoušíme po roce i naše mlhoviště.

Připomeneme si oblíbené písničky, básničky a hry, které jsme se naučili od začátku školního roku. Připravíme si desky na naše výkresy a budeme se těšit na nastávající letní radovánky.

Přejeme Vám krásný a úspěšný závěr školního roku.

Hodně zdraví všem Usmívající se

Mirka a Jana

Rozpočítadlo:

Leze, leze brouček, leze na klobouček.

Pozdraví tě - dobrý den! A ty musíš z kola ven!

 

Červen (básnička)

Červen je čas na výlety,

jdeme na hrad mnohaletý.

V lese voní jahody,

zvou nás k sobě na hody.

 

To je on (písnička)

To je on, malý slon,

co se učí na trombon.

Zdvihá chobot jak trombon,

zatroubí, když dáš bonbon.

To je on, malý slon,

co se učí na trombon.

Pohybová hra:

„Sluníčko a mrak“, „Na mrkanou“, „Honzo vstávej“

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS