Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - leden 2020

Leden 2020 byl rozdělen na tři témata. Začátkem měsíce jsme si ještě zavzpomínali na Vánoce. Vyprávěli si, jak nám bylo dobře a co všechno jsme prožili, kde byli a s kým jsme se navštívili.

Nezapomněli jsme si připomenout Tři krále, vymalovali obrázek a pokusili se napsat začáteční písmena jejich jmen. Také jsme vytleskali slova související s Vánoci, starším dětem se celkem dařilo rozložit je na slabiky. Společně jsme odstrojili stromeček a vánoční výzdobu opět uložili na své místo.

Dalším tématem, kterému jsme se v lednu věnovali, bylo „Vládne nám paní zima“. V této oblasti jsme se věnovali charakteristice zimního období. Povídali si, jaké to mají v této době obtížné volně žijící zvířátka a jak jim můžeme pomáhat. Rozšířili jsme si slovní zásobu o pojmenování ptáků, kteří létají na zahradu MŠ (vrána, sýkorka, holub, havran, kavka, sojka, straka), ale i o pojmenování lesních zvířátek o která se stará pan myslivec a při společné hře se stavebnicí hájovny jsme je dokázali i rozeznat a pojmenovat. Děkujeme všem, kdo přinesl zrníčka do ptačích krmítek. Také jsme se věnovali stopám, která zvířátka nechají ve sněhu, poznali jsme stopu ptáčka, lišky i myšky a srnky, ale bohužel pouze na obrázku. Společně jsme pak vyprávěli krátký příběh o lišce a zajíci.

Zahráli si několik pohybových her Mrazík, Strom i předváděli zimní sporty.

Do zimy také patří plesová sezona, my jsme v MŠ proto uspořádali II. Pankrácký ples. Vyzkoušeli jsme si správné společenské chování a několik druhů tanců. S etiketou přijelo i divadlo, které nám v pohádce „Evelínko, nauč se pozdravit“ ukázalo, jak se máme chovat.

V posledním tématu, jsme si povídali o zimním sportování, správném oblečení a ochranných pomůckách, které sportovci, ale i děti používají a proč. Stříhali, lepili, malovali, zpívali i cvičili na téma zimy a hráli si, pozorovali své okolí, změny na zahradě i v přírodě. Povídali si o mlze, sněhu, jinovatce, ledu…

Upozornili na klouzání, rampouchy, málo zamrzlé vodní plochy i jiné nebezpečí, které na nás číhá.

Na fotky z ledna se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Měsíc únor nám přinese následující témata – „Každý něco dělá“. Zaměříme se na různé pracovní profese, rozšíříme si slovní zásobu v oblasti lidských činností. Nezapomeneme se věnovat i zábavě a koníčkům. Druhé téma „Z pohádky do pohádky“ se zastavíme u vyprávění děje známých pohádek. Rozlišíme kladné a záporné postavy, pojmenujeme jejich vlastnosti. Přispějeme k uvědomění dobra a zla a zároveň zjistíme, že ve většině pohádek vítězí dobro. Přečteme si několik klasických pohádek a pokusíme se nakreslit ilustraci. Nejvíce se těšíme na dětský Karneval.

Třetí téma „Země a vesmír“ je pro nás velmi zajímavé, čeká nás týden vesmírných výprav. Budeme objevovat planety naší slunečné soustavy, porovnávat, jejich velikost a barvu. Vytvoříme společně vesmírné plavidlo. Vyzkoušíme si napodobit chůzi ve stavu beztíže i pohyb planet kolem slunce. Naší planetu si prohlédneme na fotografiích, atlasu i na globusu.  Přijede k nám se svým programem „Mobilní planetárium“.

 

PH – Na planety

 

Písnička:

Pekař

Pekař peče housky,

uždibuje kousky,

pekařka mu pomáhá,

uždibují oba dva.

 

Zpívala bych

Zpívala bych, zpívala,

ale nemám noty,

vzali mi je páni ševci,

ušili z nich boty.

R. Lá la la….hop hop hej

 

Básnička

Budu listonošem

Pilot? Básník? Ale ovšem,

já však budu listonošem!

A pak, milá Aničko,

donesu ti přáníčko…

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS