Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - listopad/prosinec 2020

Začátkem měsíce listopadu jsme se věnovali tématu „Co umí vítr a déšť“. Vyzkoušeli si dechová cvičení s peříčkem, zmačkaným papírem, balonkem. Vyzkoušeli si, co umí vítr, který je ukrytý v našich ústech – nafoukli balonek a pomocí brčka rozfoukali barevnou kaňku. Povídali jsme si o tom co je vlastně déšť a jak pomáhá, ale i také škodí. Vyzkoumali jsme, jak vzniká pára a pozorovali její změnu ve vodu.

V dalších dnech nás zlákal barevný podzim.  V tématu „Podzim je veliký malíř“ jsme poznávali změny v přírodě kolem nás, hráli si s listy a pojmenovali barvy na nich. Barevný experiment pomocí provázku se také podařil, o tom jste se mohli přesvědčit na nástěnce v šatně.

Společně jsme si zahráli několik pohybových her, při kterých jsme si vyzkoušeli, jaké barvy známe. Byla to hra s molitanovými míčky, praporky i figurkami a hra „Pan čáp“.

Vyzkoušeli si zapíjení jednotlivých odstínů a barev při tvoření podzimních listů. Podařila se nám i barevná vesta k písničce „Já mám malovanou vestu“.

Koncem měsíce jsme poznávali své tělo. Popsali jsme části, které vidíme, ale i některé orgány, ty jsme si pečlivě prohlédli na plastové maketě těla. Obkreslili jsme lidské tělo podle kamaráda a doplnili detaily. Povídali si o tom, co je pro naše tělo důležité a jak bychom se o něj měli starat.

Poslední dny v listopadu jsme si společně vyrobili adventní kalendář, protože první adventní neděle je již letos 29.11. Na fotky z listopadu se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

Hurá je tu prosinec. My už se moc těšíme na Ježíška, ale ještě než přijde, čeká nás spousta důležitých příprav a událostí. Tak hned 1. 12. si ozdobíme stromeček i celou zahradu MŠ, kterou na zimu uzamkneme. Můžete si přinést nerozbitnou ozdobu s háčkem na pověšení.

V tento den také zahájíme sbírku na charitativní akci „Děti dětem“, kterou chceme pomoci, v této nelehké době, „Dětskému centru v Thomayerově nemocnici“. Více informací najdete na webu i v šatně tříd. Za příspěvky moc a moc děkujeme. Je na ně připravený koš u stromku na zahradě.

4. 12. proběhne „Čertovská party“, děti mohou přijít v kostýmu Mikuláše, čerta i anděla, doufáme, že netradiční „Mikulášská“ nás všechny pobaví.

Celý advent budeme věnovat tradicím, koledám a přípravám. Podíváme se i do světa, jak slaví jiné státy. Vyzdobíme si třídu, ozdobíme stromeček, zazpíváme si několik koled, budeme pouštět lodičky. Také vyrobíme drobný dárek, abychom poznali pocit někoho potěšit. Pokusíme si uvědomit své přání, co bychom chtěli pod stromečkem najít my. Zkusíme zapřemýšlet a řekneme si, že svátky nejsou jen o dárcích, ale i o rodině a pokud to půjde o setkání s našimi nejbližšími.

Každý den odebereme na adventním kalendáři náš vyrobený a ozdobený pytlíček a tak nám doba čekání snad rychle uteče.

 

Přejeme Vám všem krásně prožitý vánoční čas. Užijte si s Vašimi nejbližšími pohodu, chvilku zapomeňte na starosti všedních dní a v rodinném kruhu oslavte nejkrásnější svátky v roce a pohlédněte do rozzářených očí svých nejmenších – „stojí to za to“.

Do nového roku hlavně hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a pohody.

                                                                                            Vaše „Zaječice“ Jana a Eva

 

Motto

Nejdražší dárky nejsou telefon, počítač, šperky, auto…

Nejdražší dárky jsou: čas, láska a život!

 

PH „Čertovské řádění“ – pohybový projev podle rytmu písní

 

Koledy – Štědrej večer

Stojí vrba košatá

Stojí vrba košatá,

hej, hej, koleda,

na ní koza rohatá

hej, hej, koleda.

 

Přišel za ní kmotr vlk,

hej, hej, koleda,

natahuje na ni krk,

hej, hej, koleda.

 

Paní kmotra pojď dolů,

hej, hej, koleda,

a já dolů nepůjdu,

hej, hej, koleda.

 

Ty máš velký zubiska,

hej, hej, koleda,

natáh bys mně kůžiska,

hej, hej, koleda.

 

 

Báseň

Mikuláš                                                                                     Štědrý den

Kdo to klepe? Bílý pán.                                                               Stromečku vstávej,

Mikuláš dnes přišel, k nám.                                                         ovoce, dávej.

Anděl a čert přišli s ním,                                                             Umyj se, ustroj se,

zjistit jestli nezlobím.                                                                 Je Štědrý den!

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS