Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - prosinec 2019

Skončil prosinec, měsíc očekávání a těšení se na Vánoce. I u nás ve třídě jsme se zabývali vším, co k adventu patří. Ozdobili jsme stromeček na zahradě i ve třídě, vyzdobili si stoly a vlastně i celou třídu, aby se Ježíškovi u nás líbilo.

Do MŠ přijelo divadlo Koloběžka s pohádkou o popletených čertech, která se jmenovala „Jak se v pekle kujou pikle“. Moc se nám líbila.

Na Mikuláše proběhla nadílka na jednotlivých třídách a za čertovskou básničku jsme dostali sladkou perníčkovou odměnu.

Také jsme se zaujetím poslouchali koncert p. Lídy Heligerové, nazvaný „Půjdem spolu do Betléma“. Pomocí známých koled nás provedla celým betlémským příběhem. Děti také učinkovaly, hrály na pamfrnoch, triangl, rolničky...

Ve třídě jsme si vyzkoušeli různé vánoční tradice, posílali lodičky se svíčkou, prskali prskavky, krájeli jablíčko, pálili františka, zpívali i poslouchali koledy. Vyprávěli jsme si o to, co si přejeme pod stromeček, ale také o tom jak je důležité mít jeden druhého rád a třeba ho potěšit i vlastním malým dárkem. Při té příležitosti jsme rodičům vyrobili „Vánoční stromeček“ ze dřevíček. Při společném setkání jsme v krátkém programu ukázali, co jsme se během podzimu a adventu dokázali připravit a jak jsme šikovní. Setkání bylo ukončeno „Vánočními trhy“ na kterých si všichni zúčastnění mohli pochutnat na dobrůtkách. I my jsme přispěli, společně jsme ve třídě upekli a nazdobili „Perník“.

Moc děkujeme všem, kteří přispěli při charitativní akci „Děti dětem“ i za štědrý příspěvek na elektrická ořezávátka jako i Peterovi, studentovi z Nairobi.

Věříme, že Vánoce i u Vás doma proběhli ke spokojenosti Vás i radosti Vašich dětí.

A co si přát do roku 2020?

Snad to co se přeje každý rok, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti Vám všem.

Na fotky z prosince se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/

(uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Začátkem ledna se ještě na chvilku zastavíme ve vánočním období. Zavzpomínáme si, co nám Ježíšek přinesl a jak nám bylo v kruhu nejbližších dobře.

Připomeneme si Tři krále a zazpíváme si společně „My tři králové“ a starší děti se pokusí napsat začáteční písmena jejich jmen. Odstrojíme stromeček a všechnu vánoční výzdobu uložíme na své místo.

V následném tématu „Vládne paní zima“ se budeme věnovat zimnímu období, pozorovat změny v přírodě, povídat si, co v tomto období dělají zvířátka. Požádáme Vás rodiče o spolupráci, kdo může přinést do MŠ ptáčkům zobání? Nasypeme je společně s dětmi do krmítek.

Pokud napadne sníh, tak ho využijeme k zimnímu sportování. Dejte dětem vhodné oblečení a obuv.

Přijede k nám divadlo s pohádkou „Evelínko, nauč se pozdravit“ je trochu poučná a vypráví nám o slušném chování a o etiketě. Tu si procvičíme i při „II. Pankráckém plesu“, na který se moc těšíme. Nezapomeňte se pěkně „načančat“, děvčata dlouhé šaty a chlapci košile, motýlek nebo kravatu.

Vaše paní učitelky „Zaječice“

 

Hra – Na mrazíka

 

Báseň

Všude zima děti láká,

na horách i v údolí,

postavit si sněhuláka

z velkých koulí sněhových.

 

Píseň – Nekonečná zima

 1. To je zima, to je zima, rampouchy mám

za ušima, za ušima.

 1. Vrána kráká, havran taky,

že se blíží těžké mraky, těžké mraky.

 1.  Medvěd čučí, jak to fučí,

nad hlavou mu vítr skučí, vítr skučí.

 1. Tak už se zvedni medvěde lední,

zas je skoro po poledni, po poledni.

 1. Zima bude nekonečná,

pro zmrzlíky nebezpečná, nebezpečná.

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
 • Mateřská škola - Kaplická

 • Kaplická 841
 • 140 00  Praha 4
 •  
 • E-mail:
 •   mskaplicka@ksidlisti.cz
 • Tel:
 •   +420 241 090 270
 • Školní jídelna:
 •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS