Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - únor 2020

V měsíci únoru, i když byl přerušen jarními prázdninami jsme se, stihli věnovat třem tématům.

První týden jsme se zaměřili na svět dospělých, povídali si o práci a koníčcích. Vyzkoušeli si množství povolání v námětových hrách (na prodavače, kuchaře, řidiče, lékaře stavitele, ale třeba i sportovce či zpěváka). Pojmenovali řadu nářadí a pomůcek, které jsou k vykonávání různých profesí potřeba. Z řady zobrazených předmětů jsme vybrali, ten co tam nepatří a slovně zdůvodnili proč. Také jsme se zaměřili na posloupnost jednotlivých činností a spolupráci profesí, aby vznikl finální výrobek (třeba chléb – traktorista – zemědělec – mlynář – pekař – obchod). Pomocí koláže, z barevných papírů jsme si zahráli na krejčího a švadlenku a vytvořili „Módní salón“.

Navázali jsme s tématem dětem velice oblíbeným a to jsou pohádky. Spontánně jsme vypravovali děj nejznámějších a částečně jsme je i zdramatizovali (Červená karkulka, O kůzlátkách, Tři prasátka…).

Poznávali jsme kladné i záporné hrdiny. Spojovali dvojice hlavních hrdinů (Bob a Bobek, Ferda mravenec a Beruška, Karkulka a vlk, Sněhurka a 7 trpaslíků…). Poslouchali, ale i zpívali pohádkové písničky a uspořádali „Dětský pohádkový karneval“. Ten byl plný soutěží, tanců a „legračních“ úkolů. Nechyběla ani odměna. Děkujeme Všem za přinesené mlsání.

Posledním tématem, kterému jsme se v měsíci únoru věnovali, byl Vesmír a naše planeta Země. Objevovali jsme při práci s interaktivní tabulí planety kolem nás i naši Zemi z pohledu z Vesmíru. Zahráli si pohybovou hru na naši sluneční soustavu a běhali v soustředných kruzích kolem Slunce po oběžné dráze. Vodovými barvami jsme ztvárnili, “svůj“ Vesmír a kresbou barevnou křídou pod ochozem venku se pokusili vymyslet mimozemšťana. Z netradičního materiálu, plast a alobal, se nám podařilo vytvořit svoje vesmírné plavidlo (raketu). Soustředěně jsme poslouchali pořad „Mobilního planetária“, které přijelo se svým programem v kopuli do naší MŠ.

Čeká nás březen, ve kterém se budeme zabývat tématy:

1.       „Co děláme celý den a celý rok“

-          budeme v tomto tématu poznávat časové vztahy, popíšeme, jak probíhá náš den, střídání dne a noci. Seznámíme se s pojmy týden, měsíc, roční období a rok. Nezapomeneme se věnovat charakteristice ročních dob a na pohádce „Pan rok“ si demonstrujeme, co se stane, když se roční doby popletou.

2.       „Jaro v trávě a na zahradě“

-          pozorujeme přírodu na zahradě MŠ. Všimneme se rozkvétajících rostlin i probouzejícího se hmyzu. Vyjmenujeme první květiny – „Sněženky, Bledule, Fialky, Kočičky, Petrklíč“. Pomocí jednoduchého origamu vyskládáme květ Sněženky z papíru. Založíme první pokus se semínky Řeřichy a uvidíme, jestli se nám podaří rostlinky vypěstovat. Přivítáme i v naší MŠ cvičeného pejska „Verunku“ s preventivním programem „Ve společné smečce“. Také společně odemkneme herní prvky na zahradě MŠ.

3.       Čeká nás zápis do ZŠ a tak našim dalším tématem bude „Půjdu k zápisu“. Zahrajeme si společně na „Velikou školu“. Pokusíme se napsat první písmenka i číslice, počítat, poznávat a pojmenovávat tvary a materiály… Určovat první i poslední písmena slov, poznat napsané své jméno a jiné „školní dovednosti“.

 

Na fotky z února se můžete podívat zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/ (uživatelské jméno a heslo Vám bylo sděleno na třídní schůzce, příp. ho zjistíte ve své třídě).

 

Vaše paní učitelky Eva a Jana

 

Písnička – Travička zelená

                      Ivánku náš

Travička zelená, to je moje potěšení.

Travička zelená, to je moje peřina.

Když si smyslím, na ní lehnu.

Když si smyslím, na ní sednu.

Travička zelená, to je moje peřina.

Travička zelená, to je moje potěšení.

Travička zelená, to je moje peřina.

Jen se zjara začne pučit.

Nechci já se doma učit.

Travička zelená, to je moje peřina.

 

PH – Vyvolávaná – míč- ( po chycení míče různé úkoly – dřep, leh, výskok…)

 

Básnička: Zima končí

Zima končí, Jaro vchází

v šatech z něžných sněženek.

Sýkorka zas zpívá v mlází,

vrabčák kosa prožene…

 

 

 

 

 

 

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS