Kategorie: Termíny akcí, Zajíci

Zajíci - září 2021

Ve školním roce 2021/22 přibylo větší množství nových, mladších dětí. V měsíci září jsme se proto nejvíce věnovali jejich adaptaci. Děti se seznamovaly s prostředím třídy, zahrady, s kamarády i s paní učitelkami.

Snažili jsme se je zaujmout zajímavou hračkou tak, aby přechod od rodičů do třídy byl pro ně co nejméně stresující. Teď koncem měsíce to již většina z nich zvládne v klidu.

Ukázali jsme si, jakou mají značku a musíme, je pochválit, že si ji dobře pamatují.

Hráli jsme společně několik pohybových her – „Kolo, kolo“, „Na jména“, „Bubeníček“… Byli jsme rádi, že většina dětí se spontánně zapojila do hry s ostatními a nikdo nestál stranou.

Nenásilně jsme se seznamovali s pravidly třídy, prohlédli si všechny hračky a objevovali co všechno ve třídě i na zahradě najdeme. Zvykáme si na větší skupinu dětí kolem sebe a také na to, že nemůžeme mít vše, na co si vzpomeneme. Musíme se s ostatními kamarády domluvit. Snažíme se o klidné jednání a vysvětlování situace. To není ve větším počtu tak jednoduché. Každý chce vše a hned.

Prosíme, Vás rodiče o spolupráci. Dávejte dětem do MŠ pohodlné oblečení, do kterého se jim dobře obléká, preferujeme obuv na suchý zip, pohodlné kalhoty do gumy a volnější mikinu nebo svetr. Věci na převlečení na zahradu je nejlépe položit na poličku nad věšák, budeme, tak vědět, co si mají děti obléci, často si to nepamatují. Zjednodušíte oblékání dětem a předejdeme zbytečným slzičkám.

Pronikáme do tajů sebeobsluhy. Zkoušíme se nejen oblékat, dodržovat hygienu, ale také si prostíráme a uklízíme špinavé nádobí a hračky na své místo. Někomu to jde automaticky, jiným se úplně nedaří a čaj nebo polévka skončí na tričku. V takovém případě děti převlékáme do náhradního oblečení, které najdeme v kapsáři. Kontrolujte proto, jestli Vaše dítě má připraveno dostatek náhradního oblečení.

Děti umí spoustu věcí, jsou šikovné, nestydí se, reagují a odpovídají na naše otázky. Není to pro ně jednoduché být bez rodičů, ale zvládají to celkem dobře. Víme ze zkušenosií, že se časem zapojí do společných her a začnou se na kamarády těšit. Budeme držet palce, aby se to podařilo co nejdříve.

Fotky ze září najdete zde: https://mskp.rajce.idnes.cz/   Přihlašovací údaje Vám byly sděleny na třídní schůzce, příp. je zjistíte v naší třídě.

A co nás čeká v říjnu?

Budeme si povídat, hrát i pozorovat co se děje na podzim. Zaměříme se na změny v přírodě, a proto se chceme hodně pohybovat na zahradě MŠ i za horšího počasí.

Budeme rozvíjet pohybové dovednosti (běh, chůze, jízda na odrážedle nebo koloběžce), překonávat přirozené překážky (kamínky, šišky, pařez, chůze po schodech, po úzkém profilu). Pokusíme se o změnu v rytmu pohybu (pomalu-rychle) a také o přesnost (podle dlažby). Nevyhneme se i cvičení na koberci. Kromě válení sudů si zkusíme cviky na protahování a relaxaci.

Čeká nás pohádka „O veliké řepě“, podzimní hrátky s přírodninami a výtvarné tvoření.

Stále se u dětí, které to potřebují, budeme věnovat adaptaci a sebeobsluze.

POZOR:

Vážení rodiče,

Počítejte s tím, že z provozních důvodů se budou děti z celé mateřské školy během prvního pololetí častěji slučovat na odpolední program do ostatních tříd.

Informace o organizaci provozu naleznete vždy na dveřích v šatně.

U „Zajíčků“ je provoz zpravidla od 7.45h, v pondělí a úterý do 17.00h. a v ostatní dny do 16.00h. Děkujeme za pochopení.

 

Pohybová hra – „Na ježka“ – hra s padákem

 

Básnička PODZIM

Sluníčko se rozloučilo

s kytičkami, s travičkou,

na cestu jim zamávalo

paprskovou ručičkou.

Jděte všichni honem spát,

musím podzim přivítat.

 

Písnička – Šel zahradník do zahrady

Šel zahradník do zahrady s motykou, s motykou,

vykopal tam rozmarýnu velikou, velikou.

 

Nebyla to rozmarýna, byl to křen, byl to křen,

vyhodil ho zahradníček z okna ven, z okna ven.

 

Těšíme se na spolupráci a vstřícnost, kdykoliv budete mít potřebu se na něco zeptat, obraťte se na nás – důležitá je komunikace.

Vaše „Zaječice“ Jana a Eva

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS