Kategorie: Zajíci

Zajíci - leden 2019

Měsíc prosinec a advent jsme prožili v radostném očekávání, těšení se a přípravách na Vánoce.

Namalovali jsme postavu čerta i strašidelný čertí obličej, vytvořili čertovský řetěz i adventní kalendář. Mikuláš přišel s andělíčky a čerty (trochu jsme se báli), nadělil nám dobrůtky, které jsme si odnesli domů.

Proběhly „Vánoční trhy“, na které jsme se zodpovědně připravovali. Trénovali jsme koledy i společnou zimní písničku o „Kocourkovi“. Také jsme upekli perník a vyráběli papírové vánoční stromky na trhy. Zisk z prodeje byl předán „Klubu rodičů“. Nezapomněli jsme na vánoční tradice. Utržená „Barborka“ (větvička zlatého deště) nám rozkvetla až poslední den. Děvčata, co házela, bačkorkou se do světa nevydají, špička boty jim směřovala do třídy. Pouštění lodiček se svíčkou věštilo, že příští rok zůstaneme spolu a rozkrojené jablíčko, oznámilo, že se sejdeme ve zdraví. Vánoční nadílka při andělském zvonění ve třídě proběhla v nadšení. Děkujeme Všem rodičům, kteří si s námi na Ježíška zahráli. Sešlo se nám množství potřebných pomůcek, které určitě využijeme při společných činnostech.

 

Začátkem ledna si připomeneme, jak jsme prožili vánoční svátky, pokusíme se popsat děj (co jsme dělali, kde jsme byli) a starší děti se pokusí vyjádřit, co cítily (bylo mi dobře, smutno, veselo…).

7. ledna oslavíme svátek „Tří králů“, společně vytvoříme „Betlémskou hvězdu“.

Celý leden proběhne v tématu zimy, budeme se věnovat zimním hrám a sportům a také zvířátkům, jak tráví zimu. Pomocí demonstračních obrázků pojmenujeme, zimní sporty, popíšeme oblečení a vybavení, zároveň si připomeneme bezpečnost při sportování, používání ochranných pomůcek. Zpracujeme grafomotorické listy na toto téma. Řekneme si o zimním oblečení, předcházení nachlazení a nemocem, vysvětlíme si pojem „otužování“.

Pokud, bude, vhodné počasí nezapomeneme se věnovat sněhovým radovánkám. Prosíme, dejte dětem v tomto případě nepromokavé oblečení.

Zvířátka v zimě nemají lehké živobytí i o nich si budeme povídat. Vysvětlíme si pojem (myslivec, hajný, krmelec, krmítko). Pojmenujeme volně žijící druhy i to jak jim můžeme i my pomoci. Naplníme ptačí krmítka, dejte dětem do MŠ nějaká zrníčka či kouličky, pověsíme je na zahradě MŠ a budeme pozorovat, jací ptáčci k nim přiletí. Náš školkový zajíček by si rád pochutnal na mrkvičce či jablíčku, kdo, chce, může mu je přinést.

Čekají nás také tyto akce:

„Prevence napadení psem“

- přijede k nám Verunka

„První pankrácký ples“

- připomeneme si zásady společenského chování

- zopakujeme si valčíkový krok

- proběhnou taneční soutěže, tombola

- nezapomeneme společenský oděv

„Bacilů se nebojíme“

- prevence zdraví

 

Báseň

Veselé vločky

Skotačila s vločkou vločka,

zavíraly smíchy očka.

A když se dost nasmály,

dolů na zem přistály.

Je jich všude plno.

V lesech, na stráních…

Děti, napadl nám nový sníh.

Písnička: Mrazíci

Utíkali dva mrazíci,

vzhůru dolů po ulici.

Jednou já, jednout ty,

sníh se lepí na paty.

Slunce nás láká ven,

cestička je pod sněhem.

Slunce nás láká ven,

zima je tu.

 

PH – Hod sněhovou koulí

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS