Kategorie: Zajíci

Zajíci - únor 2019

Začátkem ledna jsme zavzpomínali na prožití Vánoc. Vyprávěli si co, kdo dostal a co zažil. Zahráli jsme si na „Tři krále“ a vyrobili z klacíků betlémskou hvězdu.
V tématu „Vládne paní Zima“ jsme se věnovali charakteristice zimního období. Vytvořili šál z fáčoviny i paní ZIMU. Sněhové vločky se nám podařilo namalovat, složit ze špejlí a také vystříhat z papíru. Vyzkoušeli jsme si sněhové koule i malé sněhuláčky. Trénovali hod na cíl ať sněhovou, či papírovou koulí a dále i molitanovými míčky.
Rozdělili jsme si sporty na letní a zimní. O těch zimních jsme si povídali podrobněji. Nazvali jsme  potřeby sportovců (lyže, brusle, hokejky, saně, boby…), ochranné pomůcky (helma, chrániče…). Při cvičení jsme si na jednotlivé sporty i zahráli.
Experiment se sněhem, který jsme přinesli do tepla, se vydařil, přesvědčili jsme se, že je opravdu z vody.
Na pracovních listech jsme srovnali obrázky podle velikosti, určovali počty slabik, pojmenovali zvířata a určili čím se živí. Ptáčkům na naší školní zahradě jsme pravidelně sypali zrníčka do krmítek, věšeli na větvičky lojové kouličky. Zajíček také nepřišel zkrátka, dostal mrkvičku a jablíčka. Děkujeme všem, kdo dobrůtky pro zvířátka přinesli. Také jsme se pokusili ptáčka namalovat a ukázali jsme si rozdíly ve stavbě lidského a ptačího těla.
Přijela Verunka – pejsek, který nám ukázal v preventivním programu, jak se k němu máme chovat. Program byl nazván „Nauč se mi rozumět“. V rámci tohoto programu se nám ukázal také had Standa a strašilky.
22. 1. proběhl „První pankrácký ples“. Ukázali jsme si tance, jako valčík, polka, mazurka a i disko. Jeho součástí bylo i několik soutěží v tanci s míčkem a základy společenského chování. Největší úspěch však měla tombola. Moc chválíme dívky, ale smekáme klobouk před chlapci, kteří vystupovali, jako profesionálové a chodili i dvakrát z nedostatku dívčího zastoupení.
Poslední akcí, kterou jsme uzavřeli měsíc leden, bylo projektové dopoledne nazvané „Bacilů se nebojíme“. Povídali jsme si o nemocech, kterým se dokážeme bránit. Připomněli si, jak je důležité dodržovat hygienické návyky, jíst ovoce a zeleninu a jak se chovat když onemocním. Každý si také svého bacila vytvořil pomocí modelíny.

V únoru nás čekají hned dvoje prázdniny – 1. 2. pololetní a 11. – 15. 2. jarní prázdniny.
Ve dnech kdy budeme v MŠ, na nás čeká téma „Každý něco dělá“, „Co děláme celý den a celý rok“ a „Z pohádky do pohádky“.
Budeme si tedy povídat, kreslit, cvičit a hrát na různé profese. Vysvětlíme si jaký rozdíl je mezi, zaměstnáním a koníčkem. Pojmenovávat budeme různé zaměstnání a to, co k dané práci lidé potřebují. Pokusíme se o rozklad slov na písmenka a slabiky. Najdeme se staršími dětmi i písmenka v psané podobě. Potrénujeme si časové vztahy, zastavíme se u pojmu: rok, měsíc, týden, den, hodina. Procvičovat budeme také pojmy: ráno, dopoledne, poledne, odpoledne, večer a noc. Pojmenujeme si jednotlivé činnosti, které patří do určité části dne.
Také nás čeká pohádkové téma a v něm poznávání dobra a zla pohádkových bytostí, četba a vyprávění. Ilustrací k příběhu a nejvíce se těšíme na „Karneval“.

Ještě nás v únoru čekají společné akce s celou MŠ:

„Koulím, koulím sněhuláka“

„Srdce z lásky maluju“¨

„Jak na obra“ – divadloBáseň: KARNEVAL

Kdo to viděl? Co se děje?

Princezna a pes?

U nás dneska pořádáme

masopustní ples.

Loupežník a rytíř, babička

a král, v naší školce se

dnes koná krásný karneval.

 

Písnička: RÁČEK (řemesla a povolání)

Seděl krejčí u potoka,

zašíval tam fráček,

spadly nůžky do hlubiny,

chytil si je ráček.

 

Uschoval je pod kamení,

ať je krejčí hledá!

S nůžkami se po den celý

ráček vidět nedá.

 

Až za nocí při měsíčku,

všecko bude spáti,

rybičkám a broučkům chce on

nastříhati šaty.

 

Dramatizace pohádky:

„Boudo, budko“

 

 

print Formát pro tisk

Kde nás najdete
  • Mateřská škola - Kaplická

  • Kaplická 841
  • 140 00  Praha 4
  •  
  • E-mail:
  •   mskaplicka@ksidlisti.cz
  • Tel:
  •   +420 241 090 270
  • Školní jídelna:
  •   +420 241 090 239
By vocis © 2016 • Sunlight CMS