Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Osobnosti školy

Dělám víc, než musím – Andrea Šotová

Dělám víc, než musím – Andrea Šotová

Je mi 13 let a chodím do 8. třídy do Školy Kavčí hory. Školu "navštěvuji" pouze 6 měsíců v roce, zbytek školního roku žiji s rodiči na Floridě, kde jezdím po turnajích a věnuji se tenisu, protože jsou tam ideální klimatické podmínky pro tenisovou přípravu.

Závidíte mi? Nemáte co. Něco mi chybí – je to čas a jsou to kamarádky a kamarádi. Já jich ani v Čechách nemám příliš. Občas jim závidím, když si říkají, jak půjdou do kina nebo třeba jen tak ven.

Nebývám sice ve škole do odpoledních hodin, odcházím často dřív kvůli trénování, ale z tréninku se vracím pozdě odpoledne a sotva si stačím odpočinout, už zvoní Skype a tam moje soukromá paní učitelka, bez té by to nešlo, ta se se mnou učí tady a i když jsem na Floridě.

Období po návratu z USA je nejnáročnější, protože mě čeká všechno zkoušení a dopisování všech písemných prací a testů, na které jsem ve škole nebyla. Nejsem žádná šprtka, ale na to, jak málo jsem ve škole a kolik času trávím tréninkem, mám ve škole dobré výsledky.

Věřím, že jednou budu profesionální hráčkou, tenis mám moc ráda. Hraju ho od čtyř let, kdy se mnou začal trénovat táta. Nešlo by to ovšem bez podpory obou rodičů, jsem jim moc vděčná.

Důležitý je také můj trenér, který se mi věnuje a je na mě přísný (dává mi i tresty, jako skákání žabáků a říká, že mi takový trestík pomůže k lepšímu výkonu).

Přes to všechno, přes stres, čas, který celá rodina trávíme tenisem a vším kolem něj, nedokážu si představit, že by bylo v budoucnu něco jinak, že bych zkrátka byla bez tenisu.

Tenis hraju za tenisový klub Olymp Praha. Z turnajů mám doma celkem 65 pohárů, jezdím hrát po celé republice i do zahraničí.

Za svůj největší úspěch považuji opakované vítězství na přeboru Prahy, kterým se kvalifikuje na Mistrovství ČR, kde jsem obsadila v deblu 1. místo. Také si vážím svých kvalifikací na mezinárodní turnaje ve Spojených státech, kde jsem byla už i druhá.


Vydáno: 28.6.2016 14:42 | 
Přečteno: 2644x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent