Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Osobnosti školy

Diana Jonášová

Diana Jonášová

V září, na začátku každého školního roku, pořádá naše škola v rámci programu primární prevence exkurzi do veslařského klubu Blesk.

V září 2015 se této exkurze zúčastnila i Diana Jonášová. Měla pak doma vyřídit, aby se maminka v klubu zastavila… Hlavní trenér Dušan Vičík mamince sdělil, že v Dianě objevil mimořádný veslařský talent.

Ta se do té doby věnovala závodně beach volejbalu, trénovala sebeobranu Krav Maga, ale tohle by nikoho ani nenapadlo, nebýt návštěvy a veslařského trenažéru. A tak Diana, podle slov maminky „dobrovolně, ze své vůle, začala pilně trénovat a veslování se stalo její srdcovou záležitostí a určitě jí to změnilo život.“

Rok je velice krátká doba na dosažení výborných výsledků, ale Diana dokázala, že je na správném místě.

Dvakrát v sezóně se stala mistryní České republiky v párové čtyřce, domov jí zdobí už osm zlatých medailí, nejcennější jsou ty dvě  z již zmiňovaného Mistrovství ČR a jedna z vítězství osmiveslice na Pražských primátorkách 2016.

V červnu 2019 se Diana účastnila mezinárodních závodů talentované mládeže CEFTA - OLYMPIC HOPES REGATTA, kde vybojovala stříbrnou medaili.

Děkujeme Dianě za reprezentaci školy, obdivujeme její zápal, vůli a nadšení, přejeme jí do dalšího veslování hodně sil, hodně zážitků a spoustu medailových úspěchů.

 


Vydáno: 10.6.2019 16:26 | 
Přečteno: 1492x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent