Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Osobnosti školy

Jiří Zeman a jeho „technický retro svět“

Jiří Zeman a jeho „technický retro svět“

Jirka má v porovnání s ostatními dětmi stejného věku opravdu netradiční koníčky. Představil je i na Nuselské radnici v rámci večera "Dělám víc, než musím".

 

 

Jmenuji se Jiří Zeman a chodím do základní školy na Kavčích horách.

Od malička mě zajímaly technické věci. Ve čtyřech letech byl mojí nejoblíbenější hračkou jednoduchý obvod s baterií, zvonkem a žárovkou.

Později jsem sestavoval již složitější elektronické hračky ze stavebnic Merkur a MEZ-ELEKTRONIK, ta je z roku 1985.

Ve druhé třídě jsem navštěvoval kroužek elektroniky. Rád vymýšlím i své vlastní přístroje a dělám pokusy. Začal jsem pronikat i do světa hudby a uchvátilo mne staré elektronkové rádio s gramofonem. Tak se zrodila moje vášeň pro gramofonové desky, kterých mám víc než 1000 kusů. Nejstarší je z roku 1920. Vlastním i 12 gramofonů.

Nejraději mám hudbu 50.-70. let, velice jsem si oblíbil písně pana J. Suchého a J. Šlitra z divadla Semafor. Poslouchám i vážnou hudbu.

Ve své sbírce mám i spoustu starých, ale funkčních magnetofonů a jeden profesionální reportážní magnetofon z čs. rozhlasu ze 70. let.

Poslední dobou se intenzivně věnuji samostudiu základů počítačových systémů, jako je MS-DOS a mám také několik starých počítačů. Tvořím jednoduché animované filmy a pořád se učím nové věci. Ve škole přispívám rád svými referáty při komunikační a mediální výchově.

 

 


Vydáno: 12.6.2015 11:12 | 
Přečteno: 2627x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent