Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Osobnosti školy

Nela Zdenka Kuiper

Nela Zdenka Kuiper

Nelča se i přes svůj hendikep  (ochrnutí pravé strany těla) věnuje sportu a dosahuje v něm úspěchů.

Od pěti let plave v klubu hendikepovaných plavců PARA PLAVÁNÍ PRAHA z.s. a od 8 let se účastní závodů. Nyní trénuje 4x týdně a jejím cílem je nominovat se na plavecké závody v zahraničí.

Mezi Neliny nejvýznamnější úspěchy patří:

  • V kategorii Žáci (U15) – společná kategorie dívky, chlapci
    • 3. místo v dvojboji v závodě PARA SWIM OPEN AIR (2021)
    • 4. místo v dvojboji v závodě Strahovské sprinty (2022)
    • 4. místo v dvojboji v závodě Mistrovství ČR Brno (2021)
    • V kategorii Ženy Open se umístila na 11. místě v závodě Pohárek (2022).

Zároveň má Nela mnoho medailí z menších závodů pro hendikepované plavce např. Emil Open 2022 (2. místo 100m znak a 2.místo 50 m volný způsob) a Velká cena Trutnova 2022 (2. místo – 50m prsa, 50m volný způsob).

Nelča ráda lyžuje, byť s jednou hůlkou, a preferuje běžky. V říjnu 2022 se zúčastnila závodů Mistrovství Německa v běžkování hendikepovaných.  V kryté lyžařské hale v Oberhofu se umístila na 1. a 2. místě v kategorii žáci v závodu na 2 km volně a na 3 km klasicky. Absolvovala i několik závodů s nehendikepovanými dětmi.

Nelin velký koníček je také tanec. Nejdříve se věnovala baletu a s baletní skupinou Studia DAG vystupovala několikrát na vánočních trzích na Staroměstském náměstí. Poté začala chodit na současný tanec a nacvičila v ZUŠ Lounských se skupinou tanečnic představení „Slyšís to?“. V roce 2021 získalo toto představení v obvodním kole soutěžní přehlídky tanečního oboru ZUŠ ocenění Zlaté pásmo a v krajském kole ocenění Stříbrné pásmo. Nela vystupuje s vlastní taneční choreografií na menších společenských akcích.

Protože miluje závodění všeho druhu, účastní se různých závodů i v jiných sportovních disciplínách. V oblasti sportu hendikepovaných vyzkoušela v loňském roce cyklistiku, běh, sjezdové lyžování a orientační sport Trail-O. S nehendikepovanými sportovci se kromě závodů v běžkování účastní i závodů v přespolním běhu.

Držíme palce do dalších závodů.


Vydáno: 12.2.2023 9:59 | 
Přečteno: 344x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent