Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Osobnosti školy

Tomáš Kala

Tomáš Kala

Tomáš se narodil jednu lednovou neděli, čímž mu pomyslné sudičky daly do vínku přátelskou a veselou povahu, schopnost nacházet přímočará řešení a (téměř) stále dobrou náladu. Od malička ho fascinují rychlé vlaky, letadla, a hlavně vesmírné lodě, rakety a vše s kosmonautikou související. Víc než musí dělá hned na několika „frontách“... 

V roce 2015 začal veslovat za Český veslařský klub Praha, zatím má jednu medaili z dvojskifu a dvakrát se nominoval na MČR v Račicích. Na medaili z „republiky“ stále čeká a pilně trénuje.

 

To, že se narodil právě v tu neděli, kdy byla pro nedostatek sněhu zrušena legendární Jizerská 50, ho možná předurčilo i k zálibě v lyžařských laufech (běh na lyžích na dlouhých tratích). Již čtvrtým rokem se pravidelně zúčastňuje desetikilometrových závodů v rámci SkiTour a letos si zajel alespoň poloviční trať slavné Marcialongy (45km).

Čtvrtým rokem se také věnuje soutěži FIRST Lego League v Hobby centru Prahy 4.
S týmem Hobby Robot vyhráli 3x české kolo.
V roce 2019 postoupili až do světového finále v Detroitu. V letošní sezoně se Tomáš rozhodl, že se bude věnovat více veslování, a proto přestoupil do mladšího týmu. S tématem pro výzkumný projekt „City Shaper“ zaujali a v českém kole získali cenu poroty.

Tomáše také od malička baví létat s modely letadel a při leteckých dnech vystupuje s vlastním programem.

Jakmile se naskytne příležitost zapojit se do organizace sportovní či společenské akce, Tomáš si hned hledá vlastní místo i pozici. Patří tak již mezi tradiční pořadatele běžeckých akcí jako jsou Jesenický a Vinařský maraton, Valašský Hrb a letos pomáhal při ME v indoor veslování.

Tomáš ale také nosí pětky, hraje hry na telefonu i počítači, odmlouvá a stále něco ztrácí, hledá a občas nenachází


Vydáno: 19.10.2020 14:40 | 
Přečteno: 1606x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent