Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: přípravka pro budoucí prvňáčky

Jazyková přípravka 8.4.2014

Když jsme se po 14ti dnech opět setkali, v očích předškoláčků bylo vidět nadšení a očekávání, co se bude na přípravce dít.

Žirafky šly s paní učitelkou Nolovou, aby se mohly v klidu věnovat českému jazyku. Hráli si totiž s písmenky. Děti hledaly slovíčka začínající stejným písmenkem. Zkoušeli jsme počítat na velkém počítadle a po přečtení krátké pohádky jsme si představovali, jak by asi mohlo vypadat školní strašidlo, které dětem pojídá svačiny.
Hrošíci zase měli hodinu s paní učitelkou Drahošovou zaměřenou na anglický jazyk. Ačkoliv jsme ovoce již jednou probírali, opakování je matka moudrosti, takže jsme se do toho vrhli s vervou. Začali jsme v kroužku na koberci, kde jsme pracovali s velkými obrázky a rozvíjeli i paměť, protože obrázky ovoce byly seřazeny pod sebou a postupně je šotek obracel obrázkem dolů a děti hádaly, co tam bylo za ovoce. Na závěr jsme zjistili, že šotek dokonce zpřeházel i pořadí některých z obrázků, ale děti se nenechaly napálit a dobře říkaly, co by tam mělo být za ovoce. Poté se předškoláčci vrátili do lavic a dostali pracovní list, na němž byly obrázky ovoce, které měli za úkol podle diktátu paní učitelky vybarvit. Diktát zvládli všichni bez problémů a měli to vybarvené správně. Zasloužili si tak malou sladkou odměnu.

Těšíme se na další setkání!
Z. Drahošová, P. Nolová


Vydáno: 10.4.2014 10:02 | 
Přečteno: 1194x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent