Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: akce, akce, Světová škola

Mikulášské pečení pro Petera

Mikulášské pečení pro Petera

Milí účastníci Světové školy,

 

Čas letí, a tak se hlásím s dalšími informacemi o průběhu projektu Světová škola na naší škole.

 

Již pátým rokem je naše škola zařazena do sítě Světových škol. Nebylo snadné tento titul získat. A nemáme jej automaticky navždy. Na udržení této celosvětové vizitky musíme každý rok pracovat a naši práci průběžně sledují organizace, které celý projekt zaštiťují. Naším hlavním auditorem je organizace Člověk v tísni.

V letošním roce jsme se již v rámci projektu zúčastnili celorepublikové soutěže Olympiáda lidských práv.

 

Jsme v kontaktu s naší partnerskou školou a dětským domovem Vijito v keňském Nairobi. Vijito je dětský domov se školou umístěný v jednom z největších slumů. Ve většině případů jsou zde umístěni sirotci. Sirotkem je také Peter, který ve Vijitu vyrůstal a vzhledem k jeho výborným studijním výsledkům zahájil studium na střední škole. Toto studium by pro Petera nebylo možné, kdyby nebylo nás. Již 3. rokem Petera finančně podporujeme. Hradíme mu roční školné, ubytování na internátu, uniformu a všechny učební pomůcky. Díky Vám si může Peter plnit sen o své lepší budoucnosti. Peterovo poslední vysvědčení a dopis určený vám všem najdete na nástěnce naproti sborovně.

 

Finanční prostředky pro Petera získáváme z akcí, jako jsou červnová Zahradní slavnost s Během pro Petera, sběr papíru a také Pečení pro Petera. Na naše Mikulášské pečení bych Vás ráda touto cestou pozvala. Ve středu 5. 12. o velké přestávce se bude konat na 2. a 3. patře naší školy již tradiční Pečení pro Petera. Tak jako vždy napečou a budou své výrobky prodávat naši studenti. Tedy příští středu si neberte z domova svačinu, ale drobné. Vyberete si něco dobrého a ještě pomůžete Peterovi.

Děkuji

K. Měšťánková


Vydáno: 28.11.2018 16:23 | 
Přečteno: 856x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent