Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Aktuálně, Kavky Environmental Challenge

Kavky Environmental Challenge – výzva ptačí

Kavky Environmental Challenge – výzva ptačí

Přišel měsíc únor a s ním i první Kavky Environmental Challenge, která je zaměřená na naše opeřené spoluobyvatele – ptáky. 

Ne všichni ptáci na zimu odlétají za teplem. Těm, kteří tu zůstávají, můžete zpříjemnit zimní měsíce vydatnou svačinou, kterou můžete dát do vlastnoručně vyrobeného krmítka. Případně také doplnit zásoby v již existujících krmítkách.
Můžete vyrazit na procházku a pozorovat zimující ptáky na Vltavě, případně jim můžete přinést něco dobrého do zobáků (pozor na pečivo https://www.birdlife.cz/zapojte-se/pomoc-ptakum/prikrmovani/prikrmovani-vodnich-ptaku/).

Cestou můžete svůj zrak zaostřit do holých korun stromů, které ukrývají nejedno ptačí hnízdo. Zároveň můžete posbírat prázdné síťky od ptačího krmení, případně rozbitá a nefunkční krmítka.
Nebo se můžete pohodlně posadit doma v teple a pozorovat, jaké ptačí druhy létají na vaše krmítko na balkóně, okně či zahrádce. Možná se Vám společně s vašimi dětmi podaří udělat pěkné fotografie či nakreslit skvělé obrázky.
Nejste výtvarný talent? Nevadí! Můžete popustit uzdu své fantazii a třeba si zarýmovat: „Sýkorka, brhlík, žluna – koukám jako bluma“.
O své dojmy, fotografie, obrázky či rýmy se s námi nezapomeňte podělit – posílejte je do soukromých zpráv na FB naší školy. Případně je můžete zasílat na email j.bartos@ksidlisti.cz.

 

Jan Bartoš


Vydáno: 1.2.2021 13:11 | 
Přečteno: 506x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent