Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Aktuálně, akce

Obrozenecká stopovačka

Obrozenecká stopovačka

V minulých týdnech se žáci osmých tříd vydali v rámci literatury do ulic "lovit obrozence".

Stezka začínala v Ječné u Boženy Němcové a pokračovala malebnými uličkami pražského centra až na Kampu k Josefu Dobrovskému. Ne vždy to bylo jednoduché, k pamětním deskám se žáci dostávali přes nápovědu v pracovním listu, který je pouze po zadání správné indicie z místa pamětní desky pustil za dalším obrozencem. Žáci museli sami hledat v mapách, a tak se občas po cestě ztratili, trochu si zašli…

Ale téměř všichni, kteří po stopách osobností národního obrození vyrazili, cestu dokončili a podle poslaných fotek to vypadá, že si procházku a slunné počasí celkem užili. Někomu se dokonce podařilo vylákat na obrozeneckou stopovačku i další rodinné příslušníky.

Johana Strenková a osmáci

 


Vydáno: 30.4.2021 20:52 | 
Přečteno: 968x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent