Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Aktuálně, akce

Příběhy našich sousedů 2021

Dalo by se napsat, že „již tradičně“ se v letošním školním roce naši žáci se svými učiteli zúčastnili projektu „Příběhy našich sousedů“. Je to vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd. Jeho účastníci mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit jeho vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec vytvořit prezentaci, reportáž či dokument.

Navzdory pandemii Covid-19 projekt probíhal v období od 1. 9. 2020 do 14. 6. 2021. A právě v pondělí 14.6. se dokonce čtyři týmy složené z našich osmáků a deváťáků pod vedením pánů učitelů Runda a Schreibera zúčastnili vyhlášení výsledků tohoto projektu na Nuselské radnici, a to za přítomnosti starostky městské části Praha 4 a dalších hostů, mezi nimiž nechyběli ani zmiňovaní pamětníci.

A s kým si naši reportéři a badatelé povídali, aby mohli s jeho zajímavým životním příběhem seznámit i ostatní?

S držitelem československého rekordu v závodní chůzi z roku 1958, panem Vladimírem Kánským, s paní Evou Malířovou, jejíž rodina byla perzekuována kvůli původu, s paní Alenou Bartoňovou, se kterou děti vzpomínaly na její učitelování nejen na naší škole.

Tým deváté třídy nakonec obsadil krásnou bronzovou pozici s příběhem pana Pavla Dukáta, který byl v únoru 1945 zraněn při bombardování Prahy a následně se pak potýkal i s nepřízní komunistického režimu.

Děkujeme všem za skvěle odvedenou práci, zájem, se kterým na projektu pracovali, a za reprezentaci školy při závěrečných prezentacích na radnici. Díky vám jsme získali nejen pěkné umístění, ale byli jsme i školou s největším počtem soutěžících.

 


Vydáno: 17.6.2021 17:37 | 
Přečteno: 291x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent