Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Aktuálně, akce

Statečný čin

Skupinka chlapců z 1. stupně si jednoho odpoledne hrála na školním hřišti a spatřila kouř, který se valil z okna domu na sídlišti.

 

Hoši duchapřítomně zavolali na tísňovou linku a přivolali hasiče. Zjistilo se, že v jednom z bytů došlo k požáru kuchyně a zásah hasičů byl díky oznámení žáků z naší školy proveden včas.

 

Žákům přišel osobně poděkovat ředitel HZS hl. m. Prahy, brigádní generál Ing. Luděk Prudil. Kromě upomínkových předmětů od HZS dostali také pochvalu ředitelky školy. Ale asi největším zážitkem nejen pro ně, ale i jejich spolužáky byla možnost prohlédnout si hasičský vůz s výbavou. Děti se tak seznámily s hasební technikou a posádka vozu jim velmi ochotně odpovídala na zvídavé dotazy.

 

Jsme rádi, že si žáci naší školy umí poradit s nebezpečnou situací, nejsou lhostejní, dokáží zachovat klidnou hlavu a přivolat pomoc.

J. Kolářová

 


Vydáno: 11.5.2023 14:28 | 
Přečteno: 410x | 

EVROPSKÁ UNIE * Evropské strukturální a investiční fondy * OP Praha - pól růstu ČR 

Modernizace učebny přírodovědného vzdělávání spolu s podporou využití digitálních technologií ve výuce a zajištění jejich bezdrátové konektivity

je spolufinancován Evropskou unií.

Stručný popis projektu:

Projekt je zaměřen na modernizaci přírodovědné učebny. Projekt je tedy plně v souladu s činností žadatele, kterou je vzdělávání a výchova dětí a mládeže. Modernizací dojde ke zkvalitnění výuky odborných přírodovědných předmětů, čímž dojde k posílení zájmu žáků o výuku těchto předmětů.

Doba realizace projektu byla do 31.10.2021.


Loga - projekt doučováníOd září 2021 do 30.6.2023 jsme se zapojili do aktivit Národního plánu doučování.

Finanční prostředky jsme čerpali na skupinové i individuální doučování žáků z programu „Doučování žáků škol – Realizace investice 3.2.3 Národního plánu obnovy".

Cílem doučování bylo především narovnání vzdělanostních rozdílů ve výsledcích vzdělávání a eliminace negativních dopadů výluk prezenční výuky na výsledky vzdělávání žáků, k nimž došlo v souvislosti s pandemií Covid-19.

 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent