Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Aktuálně, akce, Kavky Environmental Challenge

Stromová výzva aneb zpátky na stromy

 Stromová výzva aneb zpátky na stromy

Po prázdninové pauze opět vyhlašujeme Kavky Environmental Challenge. A hned je tu jedna změna – narozdíl od minulého školního roku budou letos výzvy vyhlašované na 2 měsíce. 

V první letošní výzvě budeme naši pozornost věnovat stromům. Stromy jsou nedílnou součástí přírody potažmo našeho nejbližšího okolí. Každý strom vykonává mnoho funkcí, z nichž prosperujeme i my – lidé. Třeba ve městech zmírňuje horké dny, čistí vzduch, zadržuje vodu. Také nám stromy dávají plody a pro živočichy představují domov, potravu nebo úkryt.

Pojďme tedy vyrazit ven obdivovat jejich majestátnost, různorodost a barevnost. Procházku můžete spojit se sběrem hub (mimochodem soužití hub a stromů je velmi unikátní) nebo nějakých jiných plodů do soutěž „O nejlepšího sběrače pro pražské zookoutky“.

Můžete taky zkusit land art a z listů či větviček vytvořit umělecká díla.
Nebo si povšimnout při cestě autem kam zmizela většina smrkových lesů a popřemýšlet, jestli se ve stejné míře do české krajiny vrátí. Případně můžete při povídání s rodiči či prarodiči vztáhnout stáři stromů na významné rodinné nebo historické události.

O své dojmy, zkušenosti, fotografie, obrázky a další výtvory či postřehy se s námi opět nezapomeňte podělit – posílejte je třeba do soukromých zpráv na FB naší školy, případně je můžete zasílat na e-mail j.bartos@ksidlisti.cz.

 


Vydáno: 4.10.2021 16:35 | 
Přečteno: 396x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent