Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Kategorie: Aktuálně, Kavky Environmental Challenge

V dubnu jsme sázeli, přesazovali a také slavili Den Země. A jak to dopadlo?

V dubnu jsme sázeli, přesazovali a také slavili Den Země. A jak to dopadlo?

Ačkoliv si toho počasí ještě úplně nevšimlo, začal květen, a tak je čas vyhodnotit  Kavky Environmental Challenge 3 aneb Sázej, sázíš, sázíme.

 

Nejvíce sázela školní družina, která tradičně pěstuje sazeničky nejen zeleniny. Kromě toho také pořádala řadu aktivit, které byly zaměřeny na poznávání rostlin v okolí naší školy. Také „zahradničila“ na školní zahradě a nově byly v družině postaveny vyvýšené záhony, které škola získala díky zapojení do projektu "Mikroklima okolí školy", který organizovalo ekocentrum Koniklec a účastnily se ho sedmé třídy.

Pozadu nezůstala ani mateřská školka, kde si předškoláci vyzkoušeli sázení na vlastním záhonku.

Ve školce i v družině si děti připomněly Den Země a mimo jiné vyrazily vyčistit školní zahradu. Školní družina také nabídla semínka, která si mohli děti a rodiče odnést domů a začít pěstovat.

Na druhém stupni v českém jazyce popsali žáci své dojmy z vycházek do přírody. Při výuce cizích jazyků vytvářeli obrázkový německo-anglicko-český slovník rostlin. V hodinách přírodopisu se pustili do "elektronického" herbáře, se kterým jim pomáhaly aplikace PlantNet a iNaturalis, které si také můžete vyzkoušet. Žáci také pořizovali fotodokumentaci sázení a přesazování svých sazenic.

S fotodokumentací nezůstaly pozadu ani studentky střední školy, které vyrazily v rámci třídnických hodin do přírody, aby se odreagovaly od distanční výuky, a během těchto vycházek pořídily řadu pěkných fotografií.

Děkujeme za aktivní účast všem.

J. Bartoš

 


Vydáno: 4.5.2021 17:11 | 
Přečteno: 624x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent