Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
Kategorie: Zájmové vzdělávání

Čtenářský klub - možnost přihlášení

Čtenářský klub - možnost přihlášení

Milí rodiče,

uvědomujeme si, že čtenářská gramotnost je základním předpokladem školního i životního úspěchu Vašich dětí. Rozvíjet čtenářství ale můžeme jen u dětí, které poznaly radostný zážitek z četby. Každé dítě potřebuje při své čtenářské cestě průvodce a čtení je potřeba věnovat čas. Proto v letošním školním roce v naší škole opět otvíráme ČTENÁŘSKÝ KLUB.

Co nás čeká? Dílny čtení, dílny psaní a spousta knížek. Budeme číst jen tak a učit se vnímat sami sebe jako čtenáře. Zaměříme se na vlastní výběr knih, rozhodně se nebudeme bát podstupovat rizika. Zaměříme na to, co při čtení prožíváme. Budeme se učit vzájemně si naslouchat a respektovat názor druhého. Navštívíme výstavy nebo divadelní představení a možná se setkáme s autorem či překladatelem dětských knížek.

A co jsme dělali vloni? Hodně jsme četli, povídali jsme si o knížkách, trochu jsme psali a malovali. Zorganizovali jsme představení ansámblu Listování v naší škole, užili jsme si Noc s Andersenem, ale nebyli jsme pořád jenom ve škole… Navštívili jsme Městskou knihovnu, divadlo Minor, Artpark v Rudolfinu, Muzeum Karla Zemana a jeli jsme na projížďku lodí. V rámci akce Celé Česko čte dětem jsme do klubu pozvali rodiče a četli jsme si všichni společně. Navštívit nás také přišla výtvarnice a autorka knížek pro děti Magdalena Rutová.

• zdarma

• především pro děti ze 4. – 6. tříd

• metody programu Čtením a psaním ke kritickému myšlení (RWCT), sdílení, diskuse, rozvoj čtenářských strategií a dovedností

• ve středu od 14:00 do 15:30 ve školní knihovně ve 2. patře

• kapacita klubu 12 dětí

• bude-li Vaše dítě chtít dobrovolně chodit do klubu, napište prosím do konce září email na ctenarsky.klub@centrum.cz

Na velké i malé čtenářky a čtenáře se těší

Radka Kmochová

 


Vydáno: 9.9.2019 12:27 | 
Přečteno: 336x | 

Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent