Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na ZŠ.

Finanční gramotnost očima odborníka

V březnu navštívil naši školu již poněkolikáté pan Ing. Jaroslav Mith. Pro děti z osmých tříd a pro studenty a studentky 2. ročníků si připravil tentokrát přednášku na téma Peníze.

Vzhledem k tomu, že se léta pohybuje v oblasti bankovnictví, mohl dětem přiblížit tuto problematika očima odborníka z praxe. Seznámily se s výhodami a nevýhodami debetních a kreditních karet, zkusily si odhadnout množství mincí a bankovek v oběhu, viděly, jak probíhá výroba peněz a dozvěděly se další pro jejich život užitečné znalosti.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 9.4.2019 9:19  •  Přečteno: 8x

Příběh uměleckého díla

V březnu se čtenářský klub vydal za Příběhem uměleckého díla do Artparku do Galerie Rudolfinum.

 

Jednak jsme chtěli tento originální interaktivní prostor prozkoumat a zjistit, zda si zde opravdu můžeme na umění „sáhnout“, zároveň na nás čekala lektorka Daniela Grohová, která nás seznámila s tím, co je to moderní umění a kde všude ho můžeme hledat. Pracovali jsme s obrazy, kresbami a fotkami známých umělců a přiřazovali je k jejich portrétům. Postupně jsme si sami zahráli na umělce, kurátory i diváky a pro naše vzniklá díla jsme hledali nejlepší umístění.

 

Na vernisáži jsme vymýšleli nejen originální názvy pro naše výtvory, ale také příběhy, které se jsou s nimi spojené.

R. Kmochová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.4.2019 13:07  •  Přečteno: 89x

Projektové dopoledne Slavíme Velikonoce

Autor: Martina Medková  •  Vydáno: 2.4.2019 11:12  •  Přečteno: 222x

Noc s Andersenem

Čtenářský klub prožil Noc s Andersenem!

Tuto akci, která se zrodila v jedné české knihovně před 19 lety, aby děti a dospělí nezapomněli, že čtení dětem a s dětmi může patřit mezi nejkrásnější chvíle v životě, pořádalo letos téměř neuvěřitelných 657 knihoven, 702 škol a 109 jiných organizací v České republice. Přidala se i celá řada knihoven a škol ze zahraničí. A čtenářský klub naší školy byl při tom! Společně se stovkami dalších dětí jsme si četli pohádky a zakoušeli jsme, jak jednoduché, a hlavně zábavné může čtení být.

 

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 1.4.2019 22:52  •  Přečteno: 92x

Vykoumej komiks 2019

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 1.4.2019 22:29  •  Přečteno: 64x

Sněhuláci pro Afriku - Výsledky

Sněhuláci pro Afriku - Výsledky

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 29.3.2019 9:32  •  Přečteno: 1090x

Hrou proti AIDS 2019

Naše škola již delší dobu spolupracuje s panem Jiřím Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze, pod jehož vedením se studentky SŠ účastní projektu Hrou proti AIDS.

 

Jedná se o projekt Národního programu boje proti AIDS v ČR, jenž je zaměřen na prevenci pohlavně přenosných nemocí a nechtěného otěhotnění. Je určen zejména pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ, kteří se během cca 90minutového programu dozvídají o této problematice zábavnou formou.

 

V minulých letech se na organizaci podílely studentky současné S4.B, po kterých pomyslné žezlo převzaly studentky S2.C, jež jezdí na základní školy po celé Praze a pod vedením pana Stupky pořádají přednášky.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.3.2019 12:06  •  Přečteno: 66x

Čtenářský klub v divadle Minor

Čtenářský klub v divadle Minor

Členové a členky čtenářského klubu a jeho příznivci navštívili představení Robin Hood.

 

Na hradě to skřípe a v Sherwoodském lese je temno, něco se chystá, něco se stane… Když hrozivý šerif z Nottinghamu nechá jen tak Robinovi vzít střechu nad hlavou, netuší, co tím způsobí… Známý příběh o bezpráví, odvaze, hrdinství a lásce, která přichází jen jednou za život, podaný muzikálovou formou i s živou kapelou nás okamžitě vtáhnul do děje. Výrazná choreografií režisérky Lenky Vagnerové, industriální výprava, bojové i zamilované scény a spousta vtipných nápadů, to vše zaručilo jedinečný zážitek pro malé i velké diváky. Hrdinové nerezaví!

 

Před představením i po představení jsme si ještě stihli pohrát v Galerii Minor, originální herně, která je pro sezónu 2018/2019 koncipovaná jako odletová hala.

R. Kmochová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.3.2019 12:03  •  Přečteno: 70x

Recitační soutěž Pražské poetické setkání 2019

V měsíci únoru proběhlo na 1. stupni ZŠ školní kolo recitační soutěže pod názvem „Kavčí hory poetické“.

Autor: Martina Medková  •  Vydáno: 18.3.2019 17:14  •  Přečteno: 110x

Návštěva Bovýska

I v letošním školním roce je naše škola zapojená do evropských projektů podpory zdravé výživy "Ovoce a zelenina do škol" a "Mléko do škol".

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 11.3.2019 17:00  •  Přečteno: 94x

Výtvarné tvoření

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 7.3.2019 17:50  •  Přečteno: 93x

Sen noci svatojánské

Sen noci svatojánské

Ve středu 6.2.2019 vyrazili osmáci do Divadla Na Fidlovačce. Na programu byla jedna z divácky nejoblíbenějších komedií W. Shakespeara - Sen noci svatojánské. Hru, v překladu prof. Martina Hilského, divadlo uvádí při příležitosti 400. výročí Shakespearova úmrtí.

…Dva páry poblázněných milenců, král Théseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv… 

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 8.2.2019 15:22  •  Přečteno: 120x

Kraje pro bezpečný internet 2018

Kraje pro bezpečný internet 2018

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 se zástupci naší školy v salonku primátora hl. města Prahy zúčastnili slavnostního vyhlašování výsledků soutěže Kraje pro bezpečný internet.

Již několik let za sebou patříme v Praze mezi nejlepší školy, které učí děti bezpečnému pohybu na internetu a ještě pak žáci dokáží svoje vědomosti zúročit při soutěži. I přes velké znevýhodnění žáků základní školy, kteří museli v rámci GDPR kromě odpovědí na otázky ze soutěžního kvízu zajistit i souhlas zákonných zástupců s účastí v soutěži, se nám to zase podařilo. V letošním roce sice nejsme první v Praze, ale i druhé místo je fantastickým úspěchem žáků naší základní i střední školy.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 8.2.2019 10:27  •  Přečteno: 102x

Pražský přebor školních družstev v šachu

 

V pondělí 28. 1. 2018 se žáci i studenti naší školy zúčastnili Pražského přeboru školních družstev v šachu, který hostila Základní škola sv. Štěpána v Praze 2.

 

Do turnaje se z naší školy přihlásilo celkem 5 družstev ze základní i střední školy a všichni bojovali jako lvi. Na vítězství jsme sice v žádné z kategorií nedosáhli, ale změřili jsme síly v pěkné konkurenci a někteří žáci si z turnaje kromě cenných zkušeností odnesli i pěkné ceny.

 

J. Kolářová

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 6.2.2019 17:10  •  Přečteno: 112x

Hudební pořad o vývoji populární hudby

Hudební pořad o vývoji populární hudby

V lednu, vlastně přesně po roce, jsme se dočkali pokračování pořadu o vývoji populární hudby. Opět k nám přijeli "Varáci", tentokrát s programem "Rock jaksi na okraji, dnešním tématem: blues, reggae, pop a hip hop".

 

Postupně provedli zmíněnými hudebními žánry žáky od 5. třídy až po 1. ročník střední školy.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 4.2.2019 16:05  •  Přečteno: 125x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 74
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent