Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na ZŠ.

Sen noci svatojánské

Sen noci svatojánské

Ve středu 6.2.2019 vyrazili osmáci do Divadla Na Fidlovačce. Na programu byla jedna z divácky nejoblíbenějších komedií W. Shakespeara - Sen noci svatojánské. Hru, v překladu prof. Martina Hilského, divadlo uvádí při příležitosti 400. výročí Shakespearova úmrtí.

…Dva páry poblázněných milenců, král Théseus a krásná Hippolyta, král s královnou elfů, všudypřítomný Puk nebo skupinka řemeslníků, kteří musí přes noc secvičit „krutěkrvavou komedii k pláči“ o osudové lásce. Ti všichni se stávají součástí magické letní noci, během níž je vše dovoleno a stát se může cokoliv… 

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 8.2.2019 15:22  •  Přečteno: 42x

Kraje pro bezpečný internet 2018

Kraje pro bezpečný internet 2018

Ve čtvrtek 17. 1. 2019 se zástupci naší školy v salonku primátora hl. města Prahy zúčastnili slavnostního vyhlašování výsledků soutěže Kraje pro bezpečný internet.

Již několik let za sebou patříme v Praze mezi nejlepší školy, které učí děti bezpečnému pohybu na internetu a ještě pak žáci dokáží svoje vědomosti zúročit při soutěži. I přes velké znevýhodnění žáků základní školy, kteří museli v rámci GDPR kromě odpovědí na otázky ze soutěžního kvízu zajistit i souhlas zákonných zástupců s účastí v soutěži, se nám to zase podařilo. V letošním roce sice nejsme první v Praze, ale i druhé místo je fantastickým úspěchem žáků naší základní i střední školy.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 8.2.2019 10:27  •  Přečteno: 29x

Pražský přebor školních družstev v šachu

 

V pondělí 28. 1. 2018 se žáci i studenti naší školy zúčastnili Pražského přeboru školních družstev v šachu, který hostila Základní škola sv. Štěpána v Praze 2.

 

Do turnaje se z naší školy přihlásilo celkem 5 družstev ze základní i střední školy a všichni bojovali jako lvi. Na vítězství jsme sice v žádné z kategorií nedosáhli, ale změřili jsme síly v pěkné konkurenci a někteří žáci si z turnaje kromě cenných zkušeností odnesli i pěkné ceny.

 

J. Kolářová

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 6.2.2019 17:10  •  Přečteno: 45x

Hudební pořad o vývoji populární hudby

Hudební pořad o vývoji populární hudby

V lednu, vlastně přesně po roce, jsme se dočkali pokračování pořadu o vývoji populární hudby. Opět k nám přijeli "Varáci", tentokrát s programem "Rock jaksi na okraji, dnešním tématem: blues, reggae, pop a hip hop".

 

Postupně provedli zmíněnými hudebními žánry žáky od 5. třídy až po 1. ročník střední školy.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 4.2.2019 16:05  •  Přečteno: 60x

Výlet třetích tříd do planetária

V pondělí 21.1. se vydaly obě třetí třídy do planetária. Jak se dětem výlet líbil posuďte sami...

Autor: Martina Medková  •  Vydáno: 31.1.2019 20:06  •  Přečteno: 67x

Vánoční akademie 2. stupně 2018

Opět po roce nastal čas vánoční. Doma již rodiny pečou cukroví a zdobí stromeček. Naše škola se také činí, a proto se i letos konala vánoční besídka. V úterý 11. 12. 2018 byl v jídelně až podezřelý ruch. Zástupy nedočkavých rodičů a dětí se snažily najít co nejlepší místo. A konečně se všichni dočkali. Zhasly reflektory a už při prvním vystoupení bylo všem jasné, že to nebude všední zážitek. Byla to neuvěřitelná podívaná od tanců, přes scénky až po krkolomnou akrobacii. Věříme, že nikdo nelitoval svého dobrovolného vstupného.

 

Poněvadž byla tato besídka pro nás deváťáky poslední, dali jsme si na ní záležet. Nacvičování sice přineslo menší strasti, nakonec se však vše vydařilo.

 

Přejeme všem mladším třídám, aby pro ně jejich poslední besídka znamenala tolik, co pro nás.

žáci 9.A a 9.B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.1.2019 8:12  •  Přečteno: 120x

Sbírka Děti dětem 2018

 

I v letošním roce se naše škola zúčastnila dobročinné sbírky Děti dětem.  Žáci a studenti z celé školy přinesli hygienické potřeby, hračky, oblečení a spoustu důležitých věcí. Tato sbírka se koná pro děti z Dětského centra v Praze Krči. Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem žákům, studentům a jejich rodičům, kteří se na sbírce podíleli.

 

Jiřina Šíbová

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 19.12.2018 13:26  •  Přečteno: 127x

Slavnostní otevření "Stezky za sportem"

V pátek 7. 12. 2018 nastalo již dlouho očekávané slavnostní otevření workoutového prvku „Stezka za sportem“. Vybudovat tento základ pro workautové aktivity nám umožnilo vítězství v soutěžním projektu Lepší místo ve škole, jehož jsme se zúčastnili v minulém školním roce.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 16:54  •  Přečteno: 165x

Vánoční akademie 1. stupně 2018

Pondělí 10. 12. 2018 bylo na prvním stupni naší základní školy zase po roce důležitým dnem. Dopoledne žáci 1.-5. tříd vyráběli vánoční výrobky v rámci projektu Slavíme advent. Ty pak byly odpoledne k prodeji na Jarmarku. Letošní nabídka výrobků byla opět rozmanitá, děti měly možnost si vyrobit andělíčka z korálků, věnec z chvojí či šály, vánoční okénko, svícen, různé ozdoby či vánoční přáníčka. Dopoledne ale uteklo jako voda a všichni se začali těšit na odpoledne, kdy žáci 1.-4. tříd měli Vánoční akademii.

 

Svou dlouhodobou přípravu a úsilí tak všichni mohli předvést od 17 hodin, kdy to celé  vypuklo v naší jídelně.  Dětem se jednotlivá vystoupení moc povedla a bylo opravdu na co se koukat. Žáci z 9.A nás velice hezky provedli celým večerem a myslím, že jsme si to všichni celé užili. Všem děkujeme za účast a publikum za návštěvu a vytvoření povzbudivé atmosféry.

Z. Drahošová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 16:08  •  Přečteno: 172x

Schola Pragensis 2018

Ke konci listopadu se konal již 23. ročník přehlídky středního a vyššího odborného školství v hlavním městě Praze Schola Pragensis.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 12:57  •  Přečteno: 81x

Beseda "Než užiješ alkohol, užij svůj mozek"

Dne 27. 11. 2018 se žáci sedmých tříd zúčastnili projektu o rizicích užívání alkoholu. Lektorka z o.s. Sananim seznámila žáky nejen se zajímavými informacemi o alkoholu, ale zejména, jaké má negativní účinky. Děti se aktivně zapojovaly do diskuze, lektorka odpověděla na všechny jejich zvídavé otázky. Věříme, že i díky této besedě budou v budoucnu více používat svůj mozek než alkohol.

J. Šíbová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2018 13:33  •  Přečteno: 95x

Bankéři do škol

V listopadu navštívil naši školu pan Ing. Luděk Kohout z Modré pyramidy. Připravil si pro žáky 8. tříd a studenty 2. a 3. ročníků  střední školy zajímavou přednášku s prezentací, doplněnou videi.

 

Dozvěděli jsme se o novinkách týkajících se internetového a mobilního bankovnictví, o nutnosti vytvoření silného hesla, o výhodách a nevýhodách používání kreditních karet. Velká část přednášky byla věnována tolik diskutované bezpečnosti na internetu.

 

Přednáška se všem líbila a děti se do ní aktivně zapojovaly. Pan Ing. Kohout nám přislíbil účast i v příštím roce, což je skvělé, neboť setkání s člověkem z praxe vždy obohatí teoretickou výuku.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2018 13:26  •  Přečteno: 92x

Abeceda peněz

Abeceda peněz

Třída Z5B se dne 3. 12.2018 zúčastnila, v rámci projektu finanční gramotnosti Abeceda peněz, předvánočního jarmarku v hlavní sídle České spořitelny. Děti si založily vlastní firmu a celé tři měsíce vyráběly dárky, připravovaly kulturní program: zumbu, karate, balet, přehrávku vánočních koled na klávesách. Na jarmarku se prodávaly výrobky z korálků, z moduritu, ze šišek, vázy z těstovin, vánoční přáníčka, balíčky sušeného ovoce a ořechů. Také se nabízely sladkosti a cukroví, které upekli děti společně s rodiči.

A co na akci říkají děti?

Natálka:

Viděla jsem krásnou spolupráci mezi kamarády a mezi spolužáky. 

 

Katka:

Spolupráce mezi námi byla skvělá, nehádali jsme se a dokázali jsme se domluvit.

 

Petr:

Naučil jsem se hospodařit s penězi a zjistil jsem, že to není žádná hračka.

 

Linda:

Zjistila jsem, jaké to je prodávat na stánku, a jak je těžké věnovat se tolika lidem zároveň. Nové pro mě bylo, že se musím shodnout i s lidmi, které neznám.

 

Anička G.: Projekt byl velice hezký a všem, kdo pro tento projekt něco udělali, moc děkuji.

A. Krejčová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 10.12.2018 13:07  •  Přečteno: 133x

Soutěž v německém jazyce "Němčina nás baví"

Ve čtvrtek 6. prosince se vybraní žáci účastnili soutěže v německém jazyce „Němčina nás baví“ na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů na Smíchově. Letošní ročník byl zaměřen na to, co obě země, Česko a Německo, spojuje - řeka Labe (Elbe). Na jednotlivých stanovištích (videoukázky, písničky, interaktivní úkoly, ochutnávka jídla) sbírali žáci body, po jejichž součtu skončili na krásném 6. místě z celkového počtu 19 týmů.

 

Velký dík a srdečné blahopřání proto patří žákům 9.B - Báře Fialové, Elišce Růžičkové, Lucce Maruškové a Honzovi Behenskému.

M. Círová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 10.12.2018 13:01  •  Přečteno: 104x

Co děláme na Pracovních činnostech

 

Rádi bychom se pochlubili jak jsme si v Pracovních činnostech zpříjemnili pošmourné podzimní dny.

 

Třídy Z4A a Z5A

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 6.12.2018 10:03  •  Přečteno: 143x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 73
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent